Świat

Maja Włoszczowska wygrała w Superprestigio MTB

Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska - fot. Superprestigio MTB

Zwycięstwem Mai Włoszczowskiej skończył się wyścig Superprestigio MTB (C1), który odbył się w niedzielę w Hiszpanii. Wśród panów triumfował zawodnik gospodarzy David Valero Serrano.

Włoszczowska rozpoczęła sezon dwa tygodnie temu w Valladolid. Potem miała jechać w KTM Kamptal Trophy, ale ostatecznie nie wystartowała w Austrii. Triumf w Hiszpanii jest więc jej pierwszym zwycięstwem w sezonie.

Na początku wyścigu Polka odjechała wraz z Julie Bresset, mistrzynią Hiszpanii Rocią del Albą Garcią i najlepszą Portugalką Raquel Queiros. To właśnie ostatnia z wymienionych jako pierwsza odpadła z grupy, podczas gdy próby samodzielnego odjazdu pozostałych zawodniczek pozostawały bezskuteczne. Na ostatnim okrążeniu udany atak przeprowadziła w końcu Włoszczowska, która z wjechała na metę z 19 sekundami przewagi nad Bresset.

– “Trasa była trudna fizycznie i technicznie. Próbowałam uciec na drugim okrążeniu, ale rywalki mnie złapały. Podczas ostatniego okrążenia dałam z siebie wszystko i wypracowałam przewagę – skomentowała Polka, cytowana za oficjalną stroną wyścigu. Jak dodała, rywalki startujące na rowerach z podwójnym zawieszeniem miały przewagę na zjazdach, ale traciły na wzniesieniach.

W wyścigu wystartowała też Barbara Borowiecka, która zajęła 19. miejsce z ponad trzynastoma minutami straty do Włoszczowskiej.

W elicie mężczyzn wspomniany Valero Serrano wyprzedził Vlada Dascalu i Thomasa Griota. Polacy nie startowali.

Popularne

To Top