Świat

Gandawa – Wevelgem: Lista startowa wyścigu

Wout Van Aert
Wout Van Aert / fot. Jumbo-Visma

Znana jest pełna lista startowa niedzielnego Gandawa – Wevelgem. Niestety, do rywalizacji nie przystąpi ekipa Trek-Segafredo, w której stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem.

Choć zabraknie tym razem w akcji Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix), na starcie zobaczymy między innymi głodnego rewanżu za nieudany E3 Saxo Bank Classic Wouta van Aerta (Jumbo-Visma).

W akcji zaprezentuje się Łukasz Wiśniowski (Qhubeka-Assos), a także Michał Gołaś (Ineos Grenadiers). Wśród zgłoszonych w barwach BORA-hansgrohe jest także Maciej Bodnar, choć występ niemieckiej ekipy stoi pod znakiem zapytania.

Gandawa – Wevelgem 2021: Lista startowa

Trek – Segafredo
PEDERSEN Mads
STUYVEN Jasper
THEUNS Edward
REIJNEN Kiel
SIMMONS Quinn
DE KORT Koen
MULLEN Ryan
DS: DE JONGH Steven

Deceuninck – Quick Step
LAMPAERT Yves
BENNETT Sam
BALLERINI Davide
MØRKØV Michael
STEELS Stijn
ŠTYBAR Zdeněk
VAN LERBERGHE Bert
DS: PEETERS Wilfried

Lotto Soudal
GILBERT Philippe
DEGENKOLB John
FRISON Frederik
DE BUYST Jasper
VAN MOER Brent
KLUGE Roger
VERMEERSCH Florian
DS: FRISON Herman

Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
KOCH Jonas
VAN DER HOORN Taco
DE GENDT Aimé
VAN POPPEL Boy
VAN POPPEL Danny
VANSPEYBROUCK Pieter
VLIEGEN Loïc
DS: VAN DER SCHUEREN Hilaire

AG2R Citroën Team
VAN AVERMAET Greg
NAESEN Oliver
DEWULF Stan
VAN HOECKE Gijs
SCHÄR Michael
TOUZÉ Damien
DUVAL Julien
DS: JURDIE Julien

Team Jumbo-Visma
VAN AERT Wout
EENKHOORN Pascal
ROOSEN Timo
AFFINI Edoardo
VAN EMDEN Jos
VAN HOOYDONCK Nathan
WYNANTS Maarten
DS: BOVEN Jan

BORA – hansgrohe
POLITT Nils
ACKERMANN Pascal
BURGHARDT Marcus
OSS Daniel
SCHWARZMANN Michael
BODNAR Maciej
SELIG Rüdiger
DS: RADOCHLA Steffen

Israel Start-Up Nation
VANMARCKE Sep
WÜRTZ SCHMIDT Mads
GREIPEL André
HOFSTETTER Hugo
RENARD Alexis
VAN ASBROECK Tom
ZABEL Rick
DS: VAN LANCKER Eric

Bahrain – Victorious
HAUSSLER Heinrich
COLBRELLI Sonny
WRIGHT Fred
HALLER Marco
BAUHAUS Phil
MILAN Jonathan
SIEBERG Marcel
DS: ALDAG Rolf

Astana – Premier Tech
FEDOROV Yevgeniy
GIDICH Yevgeniy
GRUZDEV Dmitriy
HOULE Hugo
ZAKHAROV Artyom
PERRY Benjamin
DS: BAUER Steve

Cofidis, Solutions Crédits
LAPORTE Christophe
CONSONNI Simone
DRUCKER Jempy
ALLEGAERT Piet
CARVALHO Andre
VANBILSEN Kenneth
WALLAYS Jelle
DS: DELOEUIL Alain

Team BikeExchange
BAUER Jack
DURBRIDGE Luke
EDMONDSON Alex
JANSEN Amund Grøndahl
MEZGEC Luka
MATTHEWS Michael
STANNARD Robert
DS: LAPAGE Lorenzo

Movistar Team
CULLAIGH Gabriel
ERVITI Imanol
GARCÍA CORTINA Iván
HOLLMANN Juri
JACOBS Johan
MAS Lluís
MORA Sebastián
DS: GARCÍA ACOSTA José Vicente

Team DSM
KRAGH ANDERSEN Søren
DENZ Nico
BOL Cees
MÄRKL Niklas
PEDERSEN Casper
EEKHOFF Nils
SÜTTERLIN Jasha
DS: REEF Marc

Team Qhubeka ASSOS
NIZZOLO Giacomo
GOGL Michael
STOKBRO Andreas
CLAEYS Dimitri
VINJEBO Emil
WALSCHEID Max
WIŚNIOWSKI Łukasz
DS: MICHAELSEN Lars

UAE-Team Emirates
KRISTOFF Alexander
BYSTRØM Sven Erik
BJERG Mikkel
GIBBONS Ryan
RICHEZE Maximiliano
OLIVEIRA Ivo
TRENTIN Matteo
DS: BALDATO Fabio

EF Education – Nippo
BETTIOL Alberto
KEUKELEIRE Jens
BISSEGGER Stefan
BEPPU Fumiyuki
ARROYAVE Daniel
LANGEVELD Sebastian
RUTSCH Jonas
DS: VANMARCKE Ken

Groupama – FDJ
DÉMARE Arnaud
GENIETS Kevin
KÜNG Stefan
LE GAC Olivier
GUARNIERI Jacopo
LIENHARD Fabian
SINKELDAM Ramon
DS: BALDATO Fabio

INEOS Grenadiers
AMADOR Andrey
DOULL Owain
GOŁAŚ Michał
BASSO Leonardo
VAN BAARLE Dylan
WURF Cameron
DS: KNAVEN Servais

Sport Vlaanderen – Baloise
BEULLENS Cédric
MARIT Arne
VAN DEN BOSSCHE Fabio
DE VYLDER Lindsay
WARLOP Jordi
WILLEMS Thimo
GHYS Robbe
DS: PLANCKAERT Walter

Alpecin-Fenix
PHILIPSEN Jasper
MERLIER Tim
DILLIER Silvan
RICKAERT Jonas
RIESEBEEK Oscar
THWAITES Scott
VERMEERSCH Gianni
DS: ROODHOOFT Christoph

Bingoal Pauwels Sauces WB
DUPONT Timothy
CASTRIQUE Jonas
REX Laurenz
ROBEET Ludovic
MENTEN Milan
VANENDERT Jelle
MOLLY Kenny
DS: DEMARBAIX Sébastien

B&B Hotels p/b KTM
COQUARD Bryan
MORICE Julien
DE BACKER Bert
DEBUSSCHERE Jens
LECROQ Jérémy
LEMOINE Cyril
VAN GENECHTEN Jonas
DS: ROUS Didier

Team Arkéa Samsic
CAPIOT Amaury
DECLERCQ Benjamin
RUSSO Clément
SWIFT Connor
WELTEN Bram
MCLAY Daniel
NOPPE Christophe
DS: HINAULT Sébastien

Team Total Direct Energie
TERPSTRA Niki
GAUDIN Damien
PETIT Adrien
SOUPE Geoffrey
BOASSON HAGEN Edvald
TURGIS Anthony
VAN GESTEL Dries
DS: ARNOULD Dominique

To Top