Polska

Przebłysk wiosny. W sobotę ruszajcie na rower

źr. Ventusky
źr. Ventusky

Wiosna nie traktuje w tym roku rowerzystów szczególnie łaskawie. W górach regularnie pada jeszcze śnieg, a aura przypomina raczej tę, kojarzoną z północnymi klasykami, niż “Wyścigiem ku Słońcu”. Na szczęście najbliższa sobota nieco odwróci ten trend.

Chłód i wiatr zniechęcały w tym roku do wyjścia “w teren”. Oczywiście nie odrzucały największych zapaleńców, ale ci, którzy na rowerze jeżdżą mocno okazjonalnie, lub – nie ukrywajmy – wolą po prostu robić to w nieco bardziej sprzyjających warunkach zmuszeni byli do siedzenia w domu lub treningów na trenażerach.

W sobotę nawet oni zyskają okazję, by wreszcie ruszyć w teren. Według serwisu Ventusky, temperatura w Polsce ma osiągnąć nawet 17 stopni Celsjusza! Najcieplej będzie w okolicach Radomia, ale ze sprzyjających warunków cieszyć będzie mógł się niemal cały kraj. W Gdańsku i Rzeszowie w południe prognozowane jest 14 stopni, w Poznaniu – 12, Warszawie – 16, a we Wrocławiu – 15.

Najmniej sprzyjające warunki panować będą wzdłuż granicy z Niemcami, gdzie w godzinach popołudniowych spodziewać można się lekkich opadów deszczu. Centralna i wschodnia część kraju powinny być względnie suche. Na zachodzie dokuczać może też dość silny wiatr, wiejący w porywach nawet 60 km/h.

Niedziela będzie nieco chłodniejsza, ale później cieplejsze powietrze zagości u nas na dłużej. Korzystajcie więc i w sobotę “przepalajcie nogę”.

Popularne

To Top