Świat

Mediterranean Epic: Braidot i Teocchi wygrywają najtrudniejszy etap

Mediterranean Epic
Mediterranean Epic - fot. materiały organizatora

W piątek odbył się drugi etap Mediterranean Epic. Zwyciężyli Daniele Braidot i Chiara Teocchi, która triumfowała drugi dzień z rzędu.

Na startujących czekała dziś trasa licząca 58 km i 1700 metrów przewyższenia. Organizatorzy zapowiadali piątkowy odcinek jako najtrudniejszy etap, a zarazem sprawdzian techniki zawodników, do czego miały przysłużyć się liczne single.

W pierwszej części wyścigu pań Teocchi uciekała wraz z mistrzynią świata Ramoną Forchini, Niną Benz i Janiką Loiv. Później zostawiła rywalki w tyle i samodzielnie dojechała do mety z 42 sekundami przewagi. Dzięki temu umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Druga Forchini ma już półtorej minuty straty.

W wyścigu panów ton rywalizacji nadawała ośmioosobowa grupa, która przejechała na czele prawie cały wyścig. Ostatecznie odpadł z niej tylko Martin Stosek. Pozostała siódemka wpadła na metę nieco ponad dwie i pół godziny po starcie. Najlepszy okazał się Daniele Braidot. Podium uzupełnili Hans Becking i Luca Braidot, a czwarty był Daniel Geismayr, który dzięki temu z niewielką przewagą nad wymienionymi rywalami prowadzi w klasyfikacji generalnej. Jan Karasek był dziś 74. i po dwóch etapach zajmuje 77. pozycję.

Na sobotę zaplanowano najdłuższy 93-kilometrowy etap z 1650 m przewyższenia.

To Top