Polska

Bałtyk – Karkonosze Tour przełożony

Peleton
fot. CCC Development Team

Tegoroczna edycja wyścigu kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour została przeniesiona. Pierwotnym terminem imprezy był 19-23 maja – informują organizatorzy.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu, przesłanego redakcji.

Jako organizatorzy wyścigu kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour pragniemy poinformować że wyścig został przeniesiony z 19-23 maja na lipiec. Po konsultacjach z PZKol zaproponowaliśmy UCI termin 21-25 lipca, który nie koliduje z innymi polskimi wyścigami. Obecnie trwa w Szwajcarii procedura związana ze zmianą terminu. Wyścig odbędzie się tylko czekamy na nowy termin.

Zmiana terminu podyktowana jest coraz większą liczbą zakażeń COVID, nowymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji imprez sportowych. Jeżeli w maju rząd złagodziłby obostrzenia to prosimy zwrócić uwagę że nasz wyścig przebiega przez 4 województwa trwa prawie tydzień i w momencie wprowadzenie np. regionalizacji obostrzeń nie ułatwia nam sprawy zwłaszcza z bazą noclegowo – gastronomiczną oraz z zabezpieczeniem imprezy.  

Jako organizatorzy chcąc spokojnie zorganizować i przeprowadzić imprezę a nie czekać do ostatniej chwili jakie obostrzenia będą w maju bo decyzje te się zmieniają bardzo dynamicznie zdecydowaliśmy się na przeniesienie terminu.

Do zobaczenia na trasie „Bałtyk – Karkonosze Tour” w lipcu !!!

Ze sportowym pozdrowieniem Marcin Maceluch
Dyrektor Wyścigu
„Bałtyk – Karkonosze Tour”

Popularne

To Top