Świat

Michał Kwiatkowski złamał żebro

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Michał Kwiatkowski poinformował w poniedziałek, że badania wykazały u niego złamanie żebra. Polak z tym urazem przejechał między innymi sobotni Mediolan – San Remo.

Polak zaliczył kraksę podczas odbywającego się 3 marca Trofeo Laigueglia (ProSeries). Bardzo mocno się poobijał, lecz mimo to wziął już kilka dni później udział w Strade Bianche, gdzie nie ukończył rywalizacji.

Czasu na odpoczynek nie było, bowiem po występie na “Białych Drogach” błyskawicznie rozpoczął walkę w Tirreno-Adriatico, pełniąc tam rolę pomocnika. Wziął także udział w Mediolan – San Remo, do końca pozostając w grze o triumf. Wobec faktu, że dokonał tego z urazem, 17. miejsce nabiera zupełnie nowego znaczenia.

“Jak się dziś okazało, mam złamane żebro. To nie była łatwa, włoska kampania od momentu kraksy w Trofeo Laigueglia, fizycznie, jak i mentalnie” – przekazał za pośrednictwem Twittera.

Mistrz świata z Ponferrady zapowiada teraz odpoczynek. Póki co nie wiadomo, kiedy zaliczy kolejny start. Nie jest bowiem znany nawet jego ramowy kalendarz. Oby jednak udało mu się dojść do optymalnej dyspozycji przed wyścigami Tryptyku Ardeńskiego.

Popularne

To Top