Świat

KTM Kamptal Trophy: Łukasik i Wawak na podium

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak / fot. Kornel Osicki

Krzysztof Łukasik zajął drugie, a Bartłomiej Wawak trzecie miejsce podczas niedzielnego KTM Kamptal Trophy w Langenlois.

Najlepszy podczas wyścigu elity mężczyzn okazał się reprezentujący Kross Orlen Cycling Team Czech Ondrej Cink, który o niespełna minutę wyprzedził Łukasika. Wawak wjechał na metę 14 sekund po rodaku.

Piąte miejsce zajął Jakub Zamroźniak. Filip Helta był 18., Mariusz Kozak – 23., Piotr Konwa – 25., Mateusz Nieboras – 41., a Mikołaj Dziewa – 51. Krzysztof Klimek był 10. w wyścigu juniorów.

Wyścig elity kobiet wygrała 19-letnia Mona Mitterwallner, która wyprzedziła Yanę Belomoinę i Jitkę Cabelicką. Czwarte miejsce zajęła Laura Stigger. Polki zajęły lokaty w drugiej dziesiątce – Aleksandra Podgórska przyjechała 13., a Zuzanna Krzystała – 16.

Bez Polaków, ale z udziałem najlepszej w ten weekend obsady zainaugurowano zmagania w niemieckiej Bundeslidze. W sobotę w Krumbach rozegrano wyścigi XCC. Wśród panów najlepszy okazał się Szwajcar Filippo Colombo, który wyprzedził Simona Andreassena i klubowego kolegę Titouana Carod. Piąty był mistrz świata Jordan Sarrou. Wśród kobiet najlepsze zaś okazały się Holenderki – Anne Terpstra i Anne Tauber. Trzecia była Linda Indergand, a czwarta – Pauline Ferrand-Prevot.

W niedzielę rywalizacja przeniosła się do pobliskiego Obergessertschausen, gdzie na zawodników czekały zmagania XCO. Tym razem w elicie mężczyzn najlepszy okazał się Sebastian Fini , który wyprzedził Thomasa Litschera i Maximiliana Brandla. Sarrou był szósty. Identyczną lokatę zajęła posiadaczka tęczowej koszulki wśród kobiet, czyli Pauline Ferrand-Prevot, która musiała uznać wyższość m.in. zwyciężczyni Caroline Bohe oraz drugiej Nicole Koller i trzeciej Anne Tauber.

W niedzielę odbył się też Alana Kizilalan Davut Berber MTB Cup w Turcji. Wygrali Iryna Popova i Oleksandr Koniaiev z Ukrainy.