Świat

Paryż – Roubaix zagrożone. Zaostrzenie przepisów we Francji

Paryż Roubaix
Paryż Roubaix / fot. ASO

Francuski region Hauts-de-France, przez który przebiega trasa Paryż – Roubaix został ze względu na pandemię koronawirusa objęty czterotygodniowym lockdownem. Stawia to pod znakiem zapytania planowaną na 11 kwietnia odsłonę “Piekła Północy”.

W związku z wprowadzonymi w piątek (od północy) obostrzeniami, mieszkańcy nie mogą oddalać się od domów na więcej, niż 10 kilometrów bez uzasadnionej przyczyny. Utrzymana jest także “godzina policyjna” – jednak przesunięto ją z 18:00 na 19:00. Ponadto zamknięte zostaną sklepy i lokale usługowe za wyjątkiem tych absolutnie niezbędnych.

To wszystko sprawia, że pod znakiem zapytania staje organizacja Paryż – Roubaix. Organizatorom przed zaostrzeniem przepisów udało się pokonać wszystkie przeszkody formalne, ale czy władze – zarówno lokalne, jak i centralne – zezwolą po wprowadzeniu lockdownu na poprowadzenie wyścigu? Tego póki co nie wiadomo.

Monumentowi grozi zatem po raz kolejny już przełożenie. W sezonie 2020 został pierwotnie przesunięty na jesień, by potem, z uwagi na “drugą falę” zakażeń całkowicie go odwołać.

Popularne

To Top