Świat

Peter Sagan: “Powiedz mi, dlaczego nie mógłbym ich pokonać?”

Peter Sagan
Tirreno Adriatico 2021 - 56th Edition - 4th stage Terni - Prati di Tivo 148km - 13/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - Roman Kreuziger (CZE - Gazprom - RusVelo) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2021

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) mocno alergicznie zareagował na sugestię, że “nowa generacja” kolarzy sprawi, iż będzie musiał usunąć się w cień. “Powiedz mi, dlaczego nie mógłbym ich pokonać?” – mówił, cytowany przez “La Gazzetta dello Sport”.

Słowak, który podczas ubiegłorocznego Giro d’Italia wrócił na zwycięski szlak po ponad rocznej przerwie (dzięki skutecznej ucieczce zwyciężył na 10. etapie zmagań), sezon 2021 zainaugurował dopiero podczas Tirreno – Adriatico. Powodem tego było zakażenie koronawirusem i związana z nim przerwa.

We Włoszech trzykrotny mistrz świata nie był w stanie nawiązać walki z najlepszymi, a w medialnych wypowiedziach narzekał, że “stracił wszystko, co udało mu się wypracować zimą”. Stracone otwarcie sezonu, w połączeniu z niezwykłymi wyczynami wielkiej trójki: Julian Alaphilippe / Wout van Aert / Mathieu van der Poel sprawiło, że niektórzy zaczęli już stawiać na Saganie krzyżyk. On jednak nie chce nawet słuchać takich teorii.

“Dlaczego nie mógłbym ich pokonać? Powiedz mi, dlaczego nie?” – irytował się, cytowany przez “Gazzettę”. “Teraz nie jestem na odpowiednim poziomie, ale kiedy na niego wrócę – porozmawiamy o tym. Mój wiem? Mam więcej doświadczenia” – dodał.

Jak sam mówi, nadchodzące Mediolan – San Remo to dla niego “loteria”. “Zawsze jest jakaś szansa, a gdy już się pojawi, trzeba być gotowym żeby z niej skorzystać. Każdy dzień jest inny. Postaram się dać z siebie wszystko” – zapewnił.

Obok Sagana BORA-hansgrohe w Italii będzie liczyć na sprint Pascala Ackermanna, który jednak u progu sezonu wyraźnie ustępował szybkością bezpośrednim rywalom.

Popularne

To Top