Świat

Ile zarabiają największe gwiazdy peletonu?

Egan Bernal, Julian Alaphilippe i Mathieu van der Poel
Egan Bernal, Julian Alaphilippe i Mathieu van der Poel / fot. RCS Sport

Dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” przy okazji rozpoczynającego się w środę Tirreno-Adriatico przyjrzeli się zarobkom największych gwiazd wyścigu. Z ich informacji wynika, że Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) doskoczył w kwestii finansów do dotychczasowego lidera – Petera Sagana (BORA-hansgrohe). Na ich tle blado wypadają zarobki Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix).

Słowak, według informacji ujawnionych jeszcze w ubiegłym roku przez “L’Equipe” liczyć może na 5 milionów euro rocznego wynagrodzenia, co czyniło go samodzielnym liderem tego prestiżowego zestawienia. Jak donoszą dziennikarze “Gazzetty”, na tyle samo liczyć może triumfator Tour de France, Tadej Pogacar. Słoweniec niedawno przedłużył kontrakt z UAE Team Emirates do 2026 roku.

W porównaniu do jego gaży ta, otrzymywana przez innych bohaterów współczesnego kolarstwa wygląda dość blado. Egan Bernal (Ineos Grenadiers) liczyć może na 2,8 miliona. Aktualny mistrz świata – Julian Alaphilippe – otrzymuje rocznie 2,3 miliona. O sto tysięcy euro mniej dostaje Wout Van Aert (Jumbo-Visma). Triumfator Strade Bianche – Mathieu van der Poel dostaje od Alpecin-Fenix 2 miliony euro rocznie.

Jak na tle tego zestawienia wypadają Polacy? “L’Equipe” w maju informowała, że Michał Kwiatkowski otrzymywał rocznie 2,5 miliona euro. Polak po sezonie 2020 podpisał jednak z Ineos Grenadiers nowy, trzyletni kontrakt, więc warunki finansowe mogły ulec zmianie.

Popularne

To Top