Bez kategorii

Marek Rutkiewicz przed debiutem w roli dyrektora sportowego

Marek Rutkiewicz / fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski

Marek Rutkiewicz rozpoczyna swoją przygodę z rolą dyrektora sportowego w Mazowsze Serce Polski Team.

Rutkiewicz ostatni rok swojej zawodowej kariery spędził w barwach mazowieckiej grupy, teraz swoim doświadczeniem dzielić się będzie z młodszymi kolarzami. Debiutem w nowej roli będą wyścigi Porec Trophy, Umag Trophy oraz Istrian Spring Trophy – wszystkie rozgrywane w Chorwacji.

“3 marca zaczynamy kampanie wyścigów w Chorwacji, pierwszy z wyścigów to Umag Trophy – wyścig rozgrywany na rundach z niewielkim podjazdem. W ostatnich latach przyjeżdżała na metę duża grupa, dlatego skład dobraliśmy pod tym kątem. W barwach Mazowsze Serce Polski na Umag Trophy wystartują: Alan Banaszek, Mihkel Raim, Norbert Banaszek, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Adrian Kurek” – komentował Rutkiewicz.

Chorwackie wyścigi to także okazja do debiutu dla Mihkela Raima – Estończyk dołączył do Mazowsze Serce Polski Team po roku jazdy na poziomie WorldTourze.

“Mihkel Raim jest nowym zawodnikiem i jeszcze nie startował w tym sezonie. Do końca nie wiemy na co go stać, natomiast Alan już pokazał się z bardzo dobrej strony na wyścigach w Turcji, dlatego drużyna na wyścig będzie ustawiona pod tych dwóch zawodników” – dodał Rutkiewicz.

To Top