Świat

UAE Tour: Tadej Pogacar najlepszy w “generalce”, finał dla Caleba Ewana

Caleb Ewan
Caleb Ewan / Lotto Soudal

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał zakończony w sobotę UAE Tour. Finałowy etap zmagań padł łupem Caleba Ewana (Lotto Soudal).

147-kilometrowy odcinek dedykowany był sprinterom. Płaski przejazd wzdłuż wybrzeża i pomiędzy miejskimi zabudowaniami nie mógł skończyć się inaczej, niż sprintem z dużej grupy. Dotąd dominację w Emiratach pokazywał w tej materii Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), który także w sobotę był faworytem.

źr. La Flamme Rouge

W ucieczce dnia znaleźli się Matteo Sobrero, Samuele Battistella (obaj Astana) oraz Alexis Brunel (Groupama-FDJ). Trójka jechała na czele, ale za jej plecami działo się zaskakująco dużo. 60 kilometrów od mety udało się bowiem rozerwać peleton, a na czele powstała licząca około 20 kolarzy grupa w której był lider – Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) a także czołowi sprinterzy. Nie “zmieścił” się za to wicelider “generalki”, Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

Różnica między grupami oscylowała w okolicach 20 sekund, więc połączenie się ich było sprawą otwartą. I faktycznie, 44 kilometry od mety grupy się połączyły. W kraksie leżał Adam Yates (Ineos Grenadiers), który jednak zdołał wrócić na rower i dołączyć do głównej grupy.

Na kolejnych kilometrach nie działo się nic wartego większej uwagi. Zdecydowały ostatnie metry, na których najlepszy okazał się Caleb Ewan (Lotto Soudal).

Popularne

To Top