Amatorzy

Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie

Tour de Pologne, fot. Szymon Gruchalski
Tour de Pologne, fot. Szymon Gruchalski

Po rocznej przerwie powraca w 2021 roku Tour de Pologne Amatorów. Wyścig odbędzie się w okolicach Arłamowa, a start i meta ulokowane będą właśnie w tej miejscowości. Impreza poświęcona będzie pamięci Ryszarda Szurkowskiego.

Impreza w sezonie 2020 nie odbyła się z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem jednak organizatorzy snują plany zupełnie nowego wyścigu, który przeniesie się daleko na wschód – z Bukowiny Tatrzańskiej do Arłamowa, znanego między innymi jako baza piłkarskiej reprezentacji Polski.

Jak donosi “Kurier Lubelski”, impreza będzie nosić oficjalną nazwę ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego i dedykowana będzie właśnie pamięci polskiego kolarza wszech czasów. “Przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. To prawdziwe wyzwanie i mam nadzieję, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji” – komentował Czesław Lang.

Tour de Pologne amatorów odbędzie się 10 sierpnia. Dzień wcześniej rozpocznie się wyścig rangi World Tour. Wiele wskazuje na to, że stanie się to na Lubelszczyźnie.

Popularne

To Top