Świat

Mathieu van der Poel z zielonym światłem na start w Omloop Het Nieuwsblad

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. UAE Tour

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) będzie mógł stanąć na starcie otwierającego sezon północnych klasyków, sobotniego Omloop Het Nieuwsblad. Holender przedwcześnie zakończył swój udział w UAE Tour.

Niezwykle wszechstronny zawodnik wygrał pierwszy etap zmagań w Emiratach, zaś do drugiego… już nie przystąpił, gdyż jego drużyna po wykryciu wewnątrz niej przypadku zakażenia koronawirusem podjęła decyzję o wycofaniu się z rywalizacji. 26-latek wrócił już do Europy i błyskawicznie pojawiły się plotki na temat tego, że stanie na starcie Omloop Het Nieuwsblad.

Sobotni klasyk będzie pierwszą odsłoną zmagań północnej kampanii. Ze względów bezpieczeństwa kolarze, którzy mają w nim uczestniczyć, muszą zostać trzykrotnie przebadani na obecność koronawirusa. Po raz pierwszy musieli to zrobić w niedzielę. MvdP był testowany w Emiratach, toteż ten wymóg formalny spełnia. Dodatkowo, z uwagi na panujące w Belgii obostrzenia, będzie musiał wykonać kolejny test na trzy dni przed wyścigiem i jeszcze jeden (tzw. “szybki”) dzień wcześniej.

Chętnie na starcie wyścigu widzieliby go też organizatorzy Omloop deklarujący, że powitają go “z otwartymi ramionami”. Ostateczna decyzja w tej sprawie należeć jednak będzie do drużyny.

Popularne

To Top