Świat

Mathieu van der Poel: “Forma przełajowca przydaje się na pustyni”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. UAE Tour

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) zaskoczył czołowych sprinterów i wygrał pierwszy, dedykowany im etap UAE Tour. Holender, który jeszcze trzy tygodnie temu startował w przełajach żartował na mecie, że nabywane w tej specjalności umiejętności przydają się podczas jazdy na pustyni.

Piekielnie mocne tempo od samego startu i silny wiatr doprowadziły do porwania peletonu na strzępy. W tych warunkach Van der Poel czuł się jak ryba w wodzie i mimo, iż deklarował że podczas wyścigu w Emiratach pełnić będzie tylko rolę pomocnika, zagrał faworytom na nosie.

“Po lotnym finiszu odjechała grupka, w której byłem i ja. Wiem, że mój sprint jest tym lepszy, im trudniej było wcześniej na trasie. Musiałem go zacząć z dobrej pozycji i w dobrym momencie. Miło jest zacząć sezon szosowy od wygranej” – mówił Holender na finiszu.

Jak zdradził, po zakończeniu sezonu przełajowego (31 stycznia) przez dwa tygodnie odpoczywał, a dopiero ostatnie dni spędził na treningach z drużyną. “Forma przełajowca przydała się na pustyni” – żartował.

Popularne

To Top