Świat

Marc Hirschi “nadużywał zaufania”? Kulisy rozstania z Team DSM

Marc Hirschi

Marc Hirschi na początku roku opuścił szeregi Team DSM i przeniósł się do UAE Team Emirates. Jak dotąd wydawało się, że czynnikiem, który o tym przesądził były pieniądze, lecz według informacji “AD”, powód był zupełnie inny – nadużycie zaufania.

Hirschi, który w poprzednim sezonie wygrał dwa etapy Tour de France, Strzałę Walońską i zdobył medal mistrzostw świata w kilka miesięcy stał się jedną z największych gwiazd peletonu. Pozyskać go chciało wiele ekip, lecz wiązał go wciąż ważny kontrakt z obecnym pracodawcą, ważny do końca 2021 roku, co – jak się wydawało – zamykało temat.

Zupełnie niespodziewanie jednak, 9 stycznia Szwajcar został zaprezentowany jako kolarz UAE Team Emirates. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że taki ruch nastąpił ze względu na oferowaną mu, gigantyczną podwyżkę (ponad 30-krotną). Według najnowszych doniesień dziennikarzy “AD” sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej.

Okazuje się bowiem, że to Team DSM zrezygnował z usług Hirschiego, Jak donosi holenderska gazeta, konflikt na linii zawodnik – zespół narastał od dawna. “W ogóle nie chciał opuszczać drużyny. Skrócenie kontraktu zostało wymuszone przez kierownictwo zespołu” – czytamy. Co było powodem? Według “AD” chodzi o “brak zaufania”. 22-latek miał być postrzegany przez włodarzy ekipy jako potencjalne ryzyko dla reputacji zespołu i sponsorów.

O co dokładnie chodzi? Tego nie wiadomo, gdyż odchodząc z zespołu Hirschi i jego menedżer – Fabian Cancellara wymogli na włodarzach zachowanie tajemnicy.

To Top