Świat

Sylwester Szmyd: “Ciężko myśleć o planach startowych Petera Sagana”

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) z powodu zakażenia koronawirusem nie był w stanie trenować, a media poinformowały, że opuści pierwszy weekend belgijskich klasyków. O szczegóły zapytaliśmy pracującego z nim w Sylwestra Szmyda.

Informacja o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Sagana pojawiła się 6 lutego. Szmyd przyznaje, że Słowak, trzykrotny mistrz świata wobec zakażenia nie trenował.

“Przez trzy, cztery dni czuł się gorzej, ale potem z dnia na dzień jego stan się poprawiał, więc nie było tak źle. Po izolacji zaczął jeździć na rowerze, ale bez większych obciążeń i tak pozostanie do czasu, gdy zrobimy mu wszystkie badania” – mówił Szmyd w rozmowie z naszym serwisem. “Musimy sprawdzić, czy z płucami, sercem wszystko jest w porządku i czy może wobec tego wrócić do treningów” – dodał informując przy tym, że badania powinny odbyć się jeszcze w tym tygodniu.

Szmyd nie ukrywa, że póki co snucie jakichkolwiek planów dotyczących startów Sagana mija się z celem. “Nie wiem, czy ma duże zaległości. Gdy pojawią się wyniki badań, będzie można pomyśleć o kalendarzu startów. W pierwszych dwóch wyścigach w Belgii (Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne) raczej nie wystartuje, bo po takim czasie bez roweru trudno, by był w stanie to zrobić” – zdradził nasz były, znakomity zawodnik podkreślając raz jeszcze, że grupa chce się przede wszystkim dowiedzieć, jak choroba się na Słowaku odbiła.

42-latek nie przebywał z Saganem i pozostałymi zawodnikami na Wyspach Kanaryjskich gdy doszło do zakażenia. Jak mówi, zdecydował, że spędzi ten czas (przypadający pomiędzy dwoma zgrupowaniami BORA-hansgrohe) w domu. Aktualnie przebywa z kolei w Sierra Nevada, gdzie pracuje na obozie wysokościowym sześciu zawodników niemieckiej formacji.

Popularne

To Top