Amatorzy

Granfondo Tour Bitwa Warszawska odbędzie się w lipcu

Legendarny cykl imprez kolarskich UCI Granfondo World Series zawita na Mazowsze aby upamiętnić Bitwę Warszawską z 1920 roku. Kolarze zmierzą się z trasą wokół Warszawy w terminie 3-4 lipca w ramach imprezy Bitwa Warszawska Tour.

W celu upamiętnienia serii bitew, w których Armia Wojska Polskiego pokonała sowieckie wojska Włodzimierza Lenina i zapewniła Polsce niepodległość, kolarze z całego świata będą rywalizować na trzech dystansach – Granfondo, Mediofondo i Adventure. Dodatkowo rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas.

Wyścig Granfondo rozpoczyna się i kończy w Nowym Dworze Mazowieckim, położonym 34 km od Warszawy. Licząca 166 kilometrów trasa jest płaska, ale zawiera drogi z niewielkimi wzniesieniami. Całkowita liczba przewyższeń wynosi 688 m. Start i meta zlokalizowane będą na terenie kompleksu Twierdza Modlin.

Trasa Mediofondo liczy 93 i 46 kilometrów. Ukształtowanie terenu jest zbliżone do tego z trasy Granfondo, a suma przewyższeń to odpowiednio 405 i 127 metrów. Ostatnie fragmenty trasy są zbieżne z dłuższym dystansem.

Jazda na czas liczy niecałe 20 kilometrów i ma 139 metrów przewyższenia. Trasa czasówki rozpocznie się i zakończy w Pomiechówku.


UCI Granfondo World Series to seria wyścigów pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), które odbywają się na całym świecie. Mają one na celu promocję rywalizacji wśród mastersów i amatorów. Imprezy te szerzą ideę globalizacji kolarstwa oraz akcji „Rower dla wszystkich”, zrzeszając na starcie tysiące osób z całego świata.

Zawody te cieszą się ogromną popularnością wśród mastersów i amatorów z różnych zakątków świata – zawodnicy są podzieleni na kategorie wiekowe, a na starcie staje nawet 5000 osób

Organizatorem zmagań są: Dariusz Banaszek – założyciel drużyny Mazowsze Serce Polski Team, a także organizator Tour Bitwa Warszawska 1920 oraz Tomasz Szygenda, we współpracy z Grzegorzem Golonko – szosowym mistrzem świata Masters federacji UCI oraz WMCF, a także organizatorem takich imprez jak Majka Days czy Velo Toruń.

Impreza jest kontynuacją obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – w roku 2019 kolarze elity rywalizowali w “klasykach”, w roku ubiegłym rozegrany został wyścig etapowy, w którym licznie uczestniczyły drużyny zawodowe z całej Europy, a w tym roku na Mazowsze zawitają mastersi i amatorzy z całego świata.

Informacja prasowa

Popularne

To Top