Świat

Nairo Quintana: “Teraz skupiam się na Tour de France”

Nairo Quintana
Paris Nice 2020 - 78th Edition - 7th stage Nice - Valdeblore La Colmiane 166,5 km - 14/03/2020 - Nairo Quintana (COL - Team Arkea Samsic) - photo Nico Vereecken/PN/BettiniPhoto©2020

Nairo Quintana (Arkea-Samsic) jeszcze kilka dni temu był przekonany, że jego zespół otrzyma zaproszenie na Giro d’Italia. Kolumbijczyk był tak pewny siebie, że wybrał już sobie nawet najgroźniejszego rywala. Los jednak z niego zadrwił.

31-latek z Combity wielokrotnie podkreślał, że to Corsa Rosa jest dla niego najważniejszym celem sezonu, a sama grupa miała oferować, w zamian za zaproszenie, “siedmiocyfrową kwotę”. Jak się jednak okazało, zabiegi okazały się bezowocne – organizatorzy nie wybrali Francuzów, zamiast tego stawiając na Vini Zabu – KTM, EOLO-Kometa i Bardiani.

“To, co się wydarzyło nie jest w żadnym wypadku ograniczeniem mojego rozwoju. Chciałem jechać w Giro d’Italia, ale akceptuję tę decyzję organizatorów i skupiam się na innych, wielkich wyzwaniach, takich jak Tour de France” – przekazał Nairo w specjalnym oświadczeniu. Podkreślił też, że “wysiłek i walka” dadzą ekipie inne, prestiżowe rezultaty.

Quintana sezon powinien otworzyć już wkrótce – udziałem w Tour des Alpes Maritimes, który rozpoczyna się 19 lutego.

To Top