Polska

Voster ATS Team gotowy do sezonu 2021

Voster ATS Team
Voster ATS Team

Jedna z dwóch polskich drużyn zawodowych – Voster ATS Team – zmagania w sezonie 2021 zainauguruje na początku marca. Aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Benidormie.

“To bardzo ważny moment w przygotowaniach do nowego sezonu. Jesteśmy wszyscy razem, jest czas i są warunki nie tylko, by porządnie potrenować, ale też by zgrać się ostatecznie jako drużyna” – tłumaczy Mariusz Witecki, dyrektor sportowy zespołu. “Dla większości naszych kolarzy jest to drugie zgrupowanie, więc skupiamy się na bardziej specjalistycznych treningach, dopasowanych pod wyścigi, które pojedziemy” – dodał.

Kolarze ściganie zainaugurują w Chorwacji. Tam odbędą w marcu kolejne zgrupowanie, połączone ze startami. 3 i 7 marca rozegrane zostaną dwa wyścigi kategorii UCI 1.2, a 11-14 marca zaplanowano etapówkę Istrian Spring Trophy (UCI 2.2).

“Pierwotnie mieliśmy plany, żeby ściganie rozpocząć już w lutym. Sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała nasze założenia i zmodyfikowaliśmy kalendarz. Na ten moment mamy nadzieję wystartować w Chorwacji. Pod koniec marca planujemy wyścigi w Słowenii. Na kolejne tygodnie kalendarz również mamy już zapełniony, ale będziemy go zdradzać stopniowo, bo liczę się z tym, że mogą się jeszcze pojawiać zmiany w związku z sytuacją na świecie” – komentuje Witecki.

Przypomnijmy, że w tym roku w składzie Voster ATS Team jest jedenastu zawodników, a ekipę wzmocnili: Maciej Paterski, Szymon Rekita, Szymon Krawczyk i Damian Papierski.

Popularne

To Top