Świat

Christoph Roodhooft: “W Tour de France skupimy się na pierwszym tygodniu”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Menedżer Alpecin-Fenix, Christoph Roodhooft zapowiedział, że podczas Tour de France jego zespół będzie się skupiać zwłaszcza na pierwszym tygodniu zmagań. Realnym wydaje się walka Mathieu van der Poela o żółtą koszulkę.

Belgijska formacja prawo startu w “Wielkiej Pętli” zyskała jako najlepsza ekipa drugiej dywizji sezonu 2020. Dysponuje ona na tyle mocnym składem, że może narobić na francuskich szosach nielichego zamieszania. Obok wspomnianego Holendra w jej barwach występują bowiem m.in. Tim Merlier, Silvan Dillier czy Petr Vakoc.

Pierwszy tydzień zmagań, poprowadzony w północnej części kraju będzie wręcz stworzony dla specjalistów od klasyków. Dość powiedzieć, że już drugiego dnia peleton finiszować będzie na słynnym Mur de Bretagne. To sprawia, że myślenie o żółtej koszulce w Alpecin-Fenix w pierwszej fazie rywalizacji jest naprawdę realnym celem.

“Zobaczymy, jak ułoży się pierwszy tydzień. To będzie wielka przygoda dla nas wszystkich” – mówił menedżer zespołu w rozmowie z “Cyclingnews”. Jak dodał, ekipa wybierze odpowiadające jej predyspozycjom etapy, a żaden z zawodników (co naturalne) nie będzie walczyć o klasyfikację generalną.

Popularne

To Top