Świat

Stroje ekip World Teams na sezon 2021

Pierwsze wyścigi kalendarza wymogły na wszystkich ekipach najwyższego szczebla prezentację strojów, w których przystąpią do rywalizacji w sezonie 2021. Jako ostatnia swoje nowe barwy pokazała drużyna EF Education – NIPPO.

W sezonie 2021 doszło w najwyższej dywizji do kilku zmian. Jej szeregi opuścił CCC Team, który zastąpiony został przez Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux. Team NTT zmienił nazwę na Team Qhubeka-Assos, a pod nową nazwą występować będzie też ekipa EF Pro Cycling, łączona z japońskim konsorcjum NIPPO.

Poniżej stroje drużyn na sezon 2021.

Groupama-FDJ: W przypadku tego zespołu zaszły (już po raz kolejny) tylko kosmetyczne zmiany. Thibaut Pinot kolejny rok spędzi w biało-niebieskim trykocie

Deceuninck – Quick Step: Formacja Patricka Lefevere’a porzuca biel i wraca do zdecydowanie ciemniejszej kolorystyki.

Trek-Segafredo: W męskiej odsłonie nie ma żadnych zmian – nadal dominującą barwą będzie biel. Jaśniejszy odcień niebieskiego zyskały za to stroje kobiecej drużyny.

Team Sunweb -> Team DSM

Grupa zmienia głównego sponsora, a więc i nazwę. Wspierać będzie ją holenderski koncern chemiczny, a nowe stroje bardzo podobne są do tych, które swego czasu prezentował Team Sky.

AG2R – Citroen Team: Po latach bardzo podobnych kompletów AG2R, wsparcie ze strony firmy samochodowej przynosi bardzo duże zmiany.

BORA-hansgrohe: Stroje na sezon 2021 są niemal bliźniaczo podobne do tych, w których grupa występowała podczas Tour de France w tym i ubiegłym roku. Biuro prasowe informuje jednak, że zamiast bieli głównym kolorem jest lekki odcień szarości.

Bahrain-Mclaren -> Bahrain-Victorious: Stroje zespołu z Bliskiego Wschodu nie będą już tak ładne, jak te w 2020 roku, ale energetyzująca czerwień robi swoje. Na pewno na plus.

Jumbo-Visma: Holenderska formacja oficjalnie swoich strojów jeszcze nie pokazała, ale “przeciek” (zapewne kontrolowany) zapewnił serwis “Wielerflits”. Zmiany są wyłącznie kosmetyczne.

źr. Wielerflits

Mitchelton-Scott -> Team BikeExchange: Grupa z Antypodów w 2021 rok wkracza zupełnie odmieniona – z nowym sponsorem i zupełnie nową paletą barw na koszulkach, które przypominają nieco te, jakie nosi kontynentalna ekipa Klein Constantia

UAE Team-Emirates: Nowy zespół Rafała Majki postawił na lekki lifting strojów, które dostarczy Gobik

Cofidis: Nie za bardzo jest co opisywać – żadnych zmian. Plusik za zdjęcia w pozach, przywołujących na myśl zdjęcia retro.

Ineos Grenadiers: Brytyjska ekipa także nie zdecydowała się na zmiany. Design sprzed kilku miesięcy jeszcze się nie zestarzał.

Israel Start-Up Nation: Tutaj zmiany są spore, choć bazowe kolory (flagi Izraela) pozostają te same.

Lotto Soudal: Belgowie bronią się przed zmianami, choć może to i wina skromnego budżetu.

Movistar: W tym przypadku także zmiany czysto kosmetyczne.

Intermarche-Wanty-Gobert: Drużyna witająca się z najwyższym szczeblem rywalizacji nawiązuje swoimi kompletami do tradycji i kolorów, które od wielu lat się nie zmieniają.

Astana -> Astana PremierTech: Kazachowie, którzy jeździć będą od 2021 z kanadyjskim wsparciem postawili na jedynie kosmetyczne poprawki.

Team NTT -> Qhubeka-ASSOS: Formacja zmieniła głównych sponsorów, toteż i wygląd strojów jest zupełnie inny. Dominuje biel, podobnie jak w przeszłości, gdy grupa jeździła jako Dimension Data czy MTN.

EF Pro Cycling -> EF Education – NIPPO: Drużyna, która została wzmocniona dołączeniem japońskiego sponsora wciąż bazuje na różowym kolorze, ale ogólny efekt nie jest aż tak imponujący, jak w sezonie 2020.

Popularne

To Top