Świat

Rafał Majka przesiada się na Colnago

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team Emirates

Nowa ekipa – nowy sprzęt. Na czym w sezonie 2021 będzie jeździł Rafał Majka w barwach UAE Team Emirates?

W barwach Bora-hansgrohe, Tinkoff czy Saxo Bank kolarz z Zegartowic startował zawsze na rowerach marki Specialized. Zmiana barw na UAE Team Emirates oznacza także, że Polak porzuca amerykańskiego producenta na rzecz włoskiej legendy – Colnago. Co będzie więc najważniejszym narzędziem pracy Rafała Majki w tym sezonie?

Głównym rowerem będzie Colnago V3Rs, którego sercem jest rama ważąca nieco ponad 800 gram. Oczywiście jak na włoską markę przystało rower “stoi” na grupie Campagnolo Super Record, oczywiście w elektronicznej, 12-rzędowej wersji EPS. Koła to również słynna Campa i choć na powyższym zdjęciu widzimy model Bora WTO to należy mieć na uwadze, że dobór obręczy i jej profilu zależny jest od trasy jaka będzie danego dnia do pokonania. Naturalnie nawet taka ikona jaką jest marka Colnago idzie z duchem czasu i model V3RS będzie na tarczowych hamulcach Campagnolo Super Record, a pozostałe komponenty dostarczy również włoska marka Deda Elementi.

“Kozą” od Colnago jest model K.one, a rama została oczywiście zaprojektowana w oparciu o badania w tunelu aerodynamicznym, co aktualnie jest praktycznie standardem wśród topowych rowerów czasowych. Tutaj również za napęd odpowiada Campagnolo i grupa Super Record, ale w tym przypadku mamy do czynienia z tradycyjnymi hamulcami szczękowymi, które znacznie łatwiej “ukryć” niż tarcze dbając tym samym o jak najlepszy przepływ powietrza. W domyślnej specyfikacji czasówka kręci się na kołach Campagnolo Bora Ultra oraz Bora WTO, ale tutaj również, podobnie jak w przypadku roweru szosowego, znaczenie będą miały chociażby warunki wietrzne i wcale nie jest tak oczywiste, że za każdym razem będziemy oglądać Majkę i jego kolegów z pełnym dyskiem.

To Top