Świat

Marcel Kittel: “Życzę Tomowi Dumoulinowi takiej siły, jaką miał na rowerze”

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Tom Dumoulin w sobotę podjął zaskakującą decyzję o zawieszeniu zawodowej kariery na czas nieokreślony. Jego były kompan z czasów występów w Giant-Alpecin, Marcel Kittel, który swego czasu zdecydował się na podobny krok jest pełen zrozumienia. “Zawsze go podziwiałem” – napisał.

“Motyl z Maastricht”, mimo nakreślenia kalendarza na sezon 2021 poinformował włodarzy drużyny Jumbo-Visma, że chciałby odpocząć od świata szosy. Jako przyczynę podawał problemy z udźwignięciem nieustannie towarzyszącej presji, związanej z walką na najwyższym poziomie.

Decyzja, którą podjął Tom Dumoulin była mocno zaskakująca, ale środowisko podeszło do niej ze zrozumieniem. Prawdopodobnie między innymi dlatego, że wcześniej szlak “przetarł” Marcel Kittel, decydując się w 2019 roku na podobny krok. Były sprinter, który pożegnał się z rowerem w wieku 30 lat pogratulował byłemu koledze z drużyny odwagi.

“Od zawsze doceniałem jego siłę. Na rowerze, gdy wygrywaliśmy razem etapy Tour de France, ale i poza nim – za szczerą i odważną krytykę” – napisał. “Wiem z własnego doświadczenia, co musi czuć. Tylko czas da mu odpowiedź i wierzę, że Tom wkrótce ją znajdzie” – dodał.

“Do tego momentu życzę mu takiej samej siły, jaką miał na rowerze. Wiem, że to wielka podróż w nieznanym kierunku” – podkreślił.

Popularne

To Top