Świat

Emerytura pod palmami. Grega Bole będzie jeździć w Dubaju

Grega Bole

Grega Bole, który w sezonie 2020 występował w ekipie najwyższego szczeba – Bahrain-McLaren podpisał umowę z amatorską ekipą Shabab Alahli Dubai. 35-latek zamknie więc karierę występami na Bliskim Wschodzie a kto wie, czy jego ruch nie jest zaczątkiem zupełnie nowego trendu.

Słoweniec swego czasu był naprawdę niezłym zawodnikiem, zdolnym rywalizować w sprintach i lekko pagórkowatym terenie. Na najwyższym szczeblu spędził łącznie aż osiem lat, co samo w sobie jest świadectwem jego klasy.

Bahrain-McLaren zdecydował się nie przedłużać z nim umowy, a Bole zarzekał się, że mimo wszystko chce kontynuować karierę. I tak też będzie, choć słowo “kariera” wypada już chyba ująć w cudzysłów. Będzie bowiem reprezentować barwy amatorskiego Shabab Alahli Dubai.

Trudno wyobrazić sobie, by kolarz o takiej renomie nie mógł zakotwiczyć w drużynie choćby szczebla Continental, toteż wydaje się, że motywacja do takiego ruchu musiała być jedna – pieniądze, z których Bliski Wschód słynie. Kto wie, być może w przyszłości większa liczba zawodników będzie wybierać właśnie ten kierunek?

Popularne

To Top