Świat

Christopher Froome przymierza się do startu w Giro d’Italia

Christopher Froome (Israel Start-Up Nation) rozważa start w tegorocznej edycji Giro d’Italia. Brytyjczyk miałby w ten sposób przygotowywać się do swojego najważniejszego celu – Tour de France i walki o piąte zwycięstwo w tym wyścigu.

35-letni Froome w Corsa Rosa startował dotąd trzykrotnie. Dwa pierwsze występy – w 2009 i 2010 roku przeszły niemal bez echa, za to trzeci, w sezonie 2018 zapisał się w najnowszej historii kolarstwa jako jeden z najbardziej efektownych triumfów w Grand Tourze w całym XXI wieku. Urodzony w Nairobi zawodnik zapewnił sobie zwycięstwo szarżą na 19. etapie z Colle delle Finestre, podczas którego dosłownie zmiażdżył rywali (drugi Richard Carapaz stracił wtedy do niego trzy minuty).

Powracający po trudnym dla siebie okresie zawodnik ma jeden, nadrzędny cel – triumf w Tour de France. Droga do niego może ponownie wieść przez Giro, o czym poinformował dyrektor sportowy Israel Start-Up Nation, Kjell Carlstroem. Dodał jednak, że wszystko zależeć będzie od trasy, jaką zaprezentują organizatorzy wyścigu.

Froome sezon 2021 zainauguruje występem w UAE Tour (21-27 luty).

Popularne

To Top