Świat

Tour de Pologne. Kraków ugości “czasówkę”?

Tour de Pologne
Tour de Pologne / fot. Szymon Gruchalski

Czesław Lang informował przed kilkoma dniami, że tegoroczna edycja Tour de Pologne zakończy się w Krakowie. Jak donosi “Gazeta Krakowska”, meta finałowego etapu ulokowana będzie na tamtejszych Błoniach. Przemek Pozowski z “TOK FM” informuje z kolei, że będzie to prawdopodobnie jazda indywidualna na czas.

Stolica Małopolski od lat gości najważniejszy wyścig w naszym kraju. W ostatnich sezonach była ona jednak miejscem jego inauguracji, a krótki, sprinterski etap ze startem na Rynku Głównym wpisał się w krajobraz imprezy dość dobrze. W 2021 roku impreza będzie w Krakowie finiszować, o czym poinformował niedawno Czesław Lang. Jak to ujął, miasto jest dla Tour de Pologne tym samym, czym Paryż dla Tour de France.

Ta analogia w tegorocznej odsłonie może być dość trafna, bowiem zmagania zakończą się na krakowskich Błoniach, mogących stanowić pewną (oczywiście – z dużym przymrużeniem oka) analogię dla Pól Elizejskich. Niemal z automatu wyklucza to scenariusz inny, niż sprinterski finisz, chyba, że… oglądać będziemy jazdę indywidualną na czas, która w przeszłości wieńczyła już wyścig. Przemek Pozowski z radia “TOK FM” zdradził, że druga z opcji jest prawdopodobna.

Tour de Pologne 2021 odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia. Terminem pokrywa się częściowo z Vuelta a Espana (14 sierpnia – 5 września).

Popularne

To Top