Polska

Pierwszy dzień mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym za nami

fot. Błękitni Koziegłowy

Za nami pierwszy dzień zmagań w mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym we Włoszakowicach. W sobotę rywalizowali najmłodsi, mastersi oraz amatorzy.

W rywalizacji w najmłodszych kategoriach po dwa medale zdobyły Koźminianka Koźminek, UKS Avatar, Błękitni Koziegłowy i Deichmann SKSM MAT Sobótka. Tytuły mistrzowskie trafiły do Antoniny Kucharskiej, Mikołaja Klaczkowskiego, Mileny Tokarskiej i Bartosza Łyżwy.

Zwycięstwo Kucharskiej skomentował Michał Bogdziewicz: “Tosia wygrała, ale pewnie niewiele osób wie o jej kontuzji i o tym, że wczoraj dopiero miała ściągane szwy ze stopy, a jej start cały czas stał pod wielkim znakiem zapytania.Prawdziwy wzór, pokazała wielki charakter i ogromną determinację” – chwalił Bogdziewicz, który sam stanął na trzecim stopniu podium w kategorii Masters II B.

Wśród zawodników urodzonych w latach 1972-1976 wygrał Andrzej Kaiser, wyprzedzając drugiego Bogdana Czarnotę i właśnie Bogdziewicza. Tym razem bez medali musieli się obejść Arkadiusz Jusiński, Rafał Chmiel czy wracający po kontuzji Mirosław Bieniasz.

Z niespełna dwuminutową przewagą nad Maksymilianem Bieniaszem wygrał w kategorii Masters I Mariusz Gil, zaś Jarosław Wolcendorf pokonał Szczepana Paszka w rywalizacji o złoto w kategorii Masters II.

Złote medale zdobyli też Tomasz Majewski, Krzysztof Gierczak, Grzegorz Repiński, Waldemar Banasiński i Zbigniew Krzeszowiec.

Rekordy frekwencji biły wyścigi amatorów. W kategorii 16-39 wystartowało ponad 70 zawodników. Kolejnych 30 dojechało do mety w kategorii wiekowej 40+, a do tego należy dodać jeszcze 13 kobiet. Wyścigi wygrali odpowiednio: Michał Paterak, Bartosz Koniuszewski i Magdalena Kruk.

Na niedzielę zaplanowano kolejne wyścigi:
9:30 – juniorzy młodsi
10:20 – juniorki młodsi
11:05 – juniorzy
12:15 – elita kobiet, U23
12:16 – juniorka
13:15 – elita mężczyzn

Żakini
1. Antonina Kucharska (Belta Team Gdańsk) – 00:12:56
2. Maja Tułacz (Koźminianka Koźminek) +00:08
3. Natalia Piróg (Deichmann SKSM MAT Sobótka) +00:36

Żak
1. Mikołaj Klaczkowski (Azalia Brzózka Królewska) – 00:11:44
2. Filip Trawnik (Koźmianianka Koźminek) + 00:10
3. Igor Górka (Krupiński Suszec) +00:15

Młodziczka
1. Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Koziegłowy) – 00:23:32
2. Agata Sekta (UKS Avatar) +00:55
3. Julia Wypich (MGLKS Błękitni Koziegłowy) +02:06

Młodzik
1. Bartosz Łyżwa (UKS Avatar) – 00:20:34
2. Nikodem Gwóźdź (Grupa Kolarska Gliwice) +00:37
3. Szymon Wrona (Deichmann SKSM MAT Sobótka) +00:59

Opublikowany przez MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy Sobota, 23 stycznia 2021


Kobiety – Masters
1. Marta Balcerzak (JF Duet Goleniów Spectrum Bike) – 00:34:47
2. Marzena Moniuszko – +00:32
3. Joanna Wąsiel (Bieniasz Bike Team) +03:47

Masters I
1. Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek) – 00:47:53
2. Maksymilian Bieniasz (Bieniasz Bike Team) +01:59
3. Paweł Lempart (Team Sport) +02:44

Masters II A
1. Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com) – 00:49:28
2. Szczepan Paszek (FitWheels/BikeStacja Bolesławiec) +00:54
3. Przemysław Baranowski (Białobłocki ProCoaching) +01:19

Masters II B
1. Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek) – 00:49:48
2. Bogdan Czarnota (RK Exclusive Doors MTB Team) +00:58
3. Michał Bogdziewicz (Bogdziewicz Team) +1:22

Masters III A
1. Tomasz Majewski (Retro Stork Team) – 00:41:12
2. Jacek Rogowski – +00:23
3. Marek Bonecki (Akademia Kolarska Bonecki Team) +00:41

Masters III B
1. Krzysztof Gierczak (Zryw Buszkowiczki) – 00:42:29
2. Tomasz Misjan (FSD Sport) +01:08
3. Jacek Brzózka (JBG-2 Cryospace) +01:30

Masters IV A
1. Grzegorz Repiński – 00:34:14
2. Wojciech Bartolewski (Ecocolor.pl) +00:16
3. Marek Witkiewicz – +00:27

Masters IVB
1. Waldemar Banasiński (Browar Fortuna) +00:35:09
2. Andrzej Misina (Grupa Kolarska Gliwice) +03:13
3. Marian Kłos (Diversey Team) +04:24

Masters V
1. Zbigniew Krzeszowiec (Euro Bike Kaczmarek) +00:37:38
2. Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) +03:11
3. Edward Nisztuk -1

Amator – Kobiety

1. Magdalena Kruk (StrefaSportu.pl MW Invest) +0:44:21
2. Milena Burzych (Pro Tour Racing Team) +01:01
3. Edyta Jakubowska-Olech (MTB Świecie) +01:29

Amator – Mężczyźni 16-39
1. Michał Paterak (LKS Bryksjusz Gościęcin) – 00:41:13
2. Kacper Jabłoński (StrefaSportu.pl MW Invest) +01:36
3. Paweł Grabarek (Seven Perceptus Team) +01:53

Amator – Mężczyźni
1. Bartosz Koniuszewski (Fala X Winaar) – 00:45:55
2. Krzysztof Paluszek (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych) +01:12
3. Karol Pietraszuk (Grawerowanie3D.pl Racing Team) +01:42

Popularne

To Top