Świat

Dylan Groenewegen: “Mam nadzieję, że będę w stanie odnaleźć się w peletonie”

Dylan Groenewegen
Dylan Groenewegen / fot. Szymon Gruchalski

Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) do maja jest oficjalnie zawieszony przez Międzynarodową Unię Kolarską. Holender, sprawca wypadku Fabio Jakobsena ma nadzieję, że po powrocie do ścigania zdoła znaleźć swoje miejsce.

Groenewegen, który na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne doprowadził do kraksy, w wyniku której bardzo poważnych obrażeń doznał Jakobsen (kolarz Deceuninck – Quick Step przez prawie dwie doby przebywał w śpiączce), sam wyszedł z wypadku ze sporymi obrażeniami. O wiele większe szkody poczynił on jednak w jego psychice. Był wydarzeniem całkowicie załamany.

Sprinter pozostaje zawieszony przez UCI do maja. Grupa zamierza “przywracać” go do rywalizacji bardzo powoli, poprzez mniejsze wyścigi. Do rywalizacji wróci w Tour de Hongrie, pojawi się też na trasie Tour of Norway. “Mam nadzieję, że znajdę swoje miejsce w peletonie i będę potrafił znów czerpać radość z jazdy” – mówił Groenewegen. “Mam nadzieję, że kiedyś znów będę wygrywać, ale póki co ważniejsze jest, bym potrafił się odnaleźć” – dodał.

27-latek, który niedawno został ojcem, nie pojawi się w 2021 roku prawdopodobnie na trasie żadnego Grand Touru.

Kalendarz startów Dylana Groenewegena:

– Tour de Hongrie,
– Tour of Norway,
– Rund um Koeln,
– ZLM Tour,
– Mistrzostwa kraju,
– Tour de Wallonnie,
– Tour of Denmark,
– Hamburg Cyclassics,
– BinckBank Tour,
– Kampioenschap van Vlaanderen,
– Gooikse Pijl,
– Muensterland Giro,
– Tour of Guangxi,

Popularne

To Top