Polska

Tour de Pologne jednak nie dla Lublina? Ważniejszy… żużel

Tour de Pologne, fot. Szymon Gruchalski
Tour de Pologne, fot. Szymon Gruchalski

Tour de Pologne ma się w sezonie 2021 rozpocząć na wschodzie kraju. Okazuje się jednak, że Lublin – jedno z potencjalnych miast-gospodarzy póki co nie wygospodarował odpowiednich środków.

Najważniejsza z polskich imprez w 2021 roku przejdzie małą rewolucję. Zamiast dobrze znanej trasy, opartej o szosy Małopolski i Śląska, tym razem rozpocząć ma się na wschodzie kraju i przez Bieszczady i Podhale dotrzeć na Śląsk. Finisz zaplanowano z kolei w Krakowie.

Sporo mówiło się o tym, że Tour de Pologne gościć może między innymi Lublin, logika podpowiadała nawet, że przy poprowadzeniu wyścigu “ze wschodu na zachód” tam całe zmagania mogłyby się rozpocząć. Okazuje się jednak, iż póki co w tej kwestii nic nie jest pewne.

Dziennik Wschodni” donosi o komunikacie władz miasta. “Tegoroczna pula pieniędzy na sportową promocję miasta jest już podzielona i w chwili obecnej nie jest możliwa realizacja innych działań” – czytamy. Co ciekawe, w hierarchii włodarzy wyżej od kolarstwa stoi żużel i promocja podczas wydarzeń w świecie “czarnego sportu”.

Jest jednak światełko w tunelu, gdyż władze Lublina zadeklarowały, że “W porozumieniu ze skarbnik miasta dokonają analizy pod kątem możliwych zwiększeń kwoty na promocję poprzez sport w kolejnych miesiącach 2021 roku”. Jak cała sprawa się zakończy? Na to musimy poczekać.

Tour de Pologne 2021 odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia.

Popularne

To Top