Polska

Listy startowe Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym zaprezentowane

Michał Paluta
Michał Paluta / fot. CCC Team

W najbliższy weekend w miejscowości Włoszakowice odbędą się 84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Organizatorzy zaprezentowali pełne listy startowe. Ciekawostką jest start byłego, szosowego mistrza Polski, Michała Paluty.

Rywalizacja została podzielona na dwa dni – w sobotę rywalizować będą najmłodsi oraz najstarsi, a w niedzielę kategorie od juniora młodszego do elity.

Najliczniejsza stawka stanie do walki w kategorii junior młodszy – do startu zgłoszonych zostało 80 zawodników. Równie imponująco prezentuje się lista startowa kategorii młodzik, na której widnieje 79 nazwisk.

W rywalizacji elity mężczyzn połączonej z kategorią młodzieżową powalczy 45 zawodników. Wśród głównych faworytów wymienić należy broniącego tytułu Marka Konwę, Bartosza Miklera czy Patryka Stosza. Wartym uwagi zawodnikiem jest Michał Paluta, który wciąż nie znalazł ekipy na nowy sezon i wystartuje jako “Nierzeszony”.

Do wyścigu elity kobiet zgłoszonych zostało 18 zawodniczek. Wśród nich zeszłoroczna mistrzyni – Zuzanna Krzystała. Jej główną konkurentką powinna być Barbara Borowiecka.

Oba dni rywalizacji będą transmitowane – relacja internetowa prowadzona będzie na profilu Facebookowym “84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym”. Komentatorem zmagań będzie nasz wspólpracownik, Karol Dziambor.

Pełne listy startowe pod LINKIEM.

Popularne

To Top