Świat

Tour de France celem Arnaud Demare’a

Arnaud Demare
Arnaud Demare / Groupama-FDJ

Groupama-FDJ oficjalnie potwierdziła, że w sezonie 2021 głównym celem Arnaud Demare’a będzie Tour de France. Sprinter w roli lidera zespołu zastąpi Thibaut Pinota, który skupi się na Giro d’Italia.

Demare zaliczył kapitalny występ w ubiegłorocznym Corsa Rosa, wygrywając aż cztery etapy i zdobywając koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej. Bardzo wyraźnie dystansował swoich rywali, co nakazywało myśleć, że w takiej formie powinien sprawdzić się na szosach we Francji.

Kiedy przed kilkoma dniami poinformowano, że w Tour de France nie wystartuje Pinot, niemal jasnym stało się, ze to wokół Demare’a zbudowana zostanie drużyna na “Wielką Pętlę”. Oficjalne potwierdzenie nadeszło w poniedziałek, który w drużynie Marca Madiot był dniem otwartym dla mediów.

Groupama poinformowała, że sprinter powróci na trasę “Wielkiej Pętli” (po raz ostatni startował w 2018 roku) “z wielkimi ambicjami”. Zapewne będzie nimi walka także o zieloną koszulkę. W klasyfikacji generalnej podczas tego trzytygodniowego wyścigu francuska formacja postawi z kolei na Davida Gaudu.

Popularne

To Top