Bez kategorii

Emily Batty nową zawodniczką Canyona

Emily Batty zmienia zespół. Kanadyjka, która przez wiele lat ścigała się na Treku, teraz przesiądzie się na Canyona.

33-latka ma na swoim koncie dwa brązowe medale mistrzostw świata i dwa trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w MTB. Ostatniej jesieni nie włączyła się do walki o czołowe lokaty – zarówno w Nowym Mieście na Morawach, jak i w Leogang plasowała się w trzeciej dziesiątce. Teraz zapowiada jednak, że w 2021 roku zamierza wrócić do grona najlepszych.

– “Emily jest fantastycznym dopełnieniem rodziny Canyona – zarówno ze względu na jej umiejętności, jak i osobowość” – mówi CEO niemieckiej marki Armin Landgraf. Batty dodaje za to, że jej transfer nie był podyktowany jedynie względami sportowymi. – “Nadszedł czas na zmianę, a ja nauczyłam się już, że potrzeba czegoś więcej niż dobry sprzęt, aby wykonać postęp. Kiedy pierwszy raz odwiedziłam siedzibę Canyona, Roman Arnold (założyciel firmy – dod.red.) zabrał mnie do domu na lunch z całą rodziną. Od razu poczułam się mile widziana i związana z marką” – wyjaśnia Kanadyjka.

W ubiegłym sezonie najważniejszą zawodniczką Canyon Factory Racing była Pauline Ferrand Prevot. Francuska mistrzyni świata zdecydowała się jednak przejść do Absolute Absalon.

To Top