Polska

Dwie kolarskie pozycje nominowane w plebiscycie na Sportową Książkę Roku

Do końca stycznia można głosować na książki „La Vuelta a Espana. Kolarska corrida” Alvaro Calleji oraz „Marco Pantani. Ostatni podjazd” Matta Rendella w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2020. Obie pozycje wydane zostały pod patronatem Kolarsko.pl

“La Vuelta a Espana. Kolarska corrida” to porywająca opowieść o jednym z trzech najważniejszych wyścigów kolarskiego kalendarza. Pod gorącym, hiszpańskim słońcem od wielu lat czołowi kolarze globu walczą o prestiż, sławę i uznanie.

Dzięki tej książce poznać możecie prawdziwych kolarskich herosów – legendarnego Eddy’ego Merckxa, uznawanego za najlepszego kolarza wszech czasów czy Federico Bahamontesa – górala podjeżdżającego tak szybko, że na szczytach przełęczy czekał na rywali… zajadając lody. Wejdźcie w sam środek rozpędzonego peletonu i poczujcie się, jak na wyścigu.

Marco Pantani, któremu poświęcona jest książka “Ostatni podjazd” to jeden z najsłynniejszych zawodników przełomu wieków. Jego sukcesy i styl jazdy porywały tłumu, lecz z rolą niekwestionowanej gwiazdy szos trudno było mu sobie poradzić.

Po rewelacyjnym sezonie 1998, w trakcie którego wygrał dwa najbardziej prestiżowe wyścigi kalendarza – Giro d’Italia i Tour de France był na absolutnym szczycie. W brutalny sposób zrzuciło go zeń wykluczenie z Corsa Rosa w 1999 roku. Nigdy potem nie wrócił już do swojej dawnej formy, a dawać znać zaczęły o sobie problemy z narkotykami, które ostatecznie doprowadziły do jego śmierci.

Kim był człowiek, który dla Włochów stał się prawdziwym idolem? Co sprawiło, że pokochali go tak bardzo, iż dotąd śpiewają o nim piosenki i stawiają mu pomniki? Czy jego historia musiała się skończyć w tak tragiczny sposób?

Na obie książki głosować można pod linkiem: idz.do/fb_sportowa_ksiazka_roku. Kolarskie pozycje w atrakcyjnych cenach nabyć można z kolei tutaj: idz.do/kolarsko-wyprzedaz

Popularne

To Top