Świat

Thibaut Pinot nie wystartuje w Tour de France

Thibaut Pinot
Thibaut Pinot / fot. Groupama / FDJ

Jak informuje “RMC Sport”, Thibaut Pinot nie stanie na starcie tegorocznej edycji Tour de France. Zamiast tego skupi się na Giro d’Italia, którego trasa bardziej odpowiada jego predyspozycjom.

Pinot i “Wielka Pętla” to materiał na solidną opowieść. Francuz od lat próbował sięgnąć po wymarzony triumf, lecz najlepszym wynikiem pozostaje wywalczona w 2014 roku trzecia pozycja. Zagadką pozostaje, czy nie zdołałby osiągnąć celu w sezonie 2019, gdzie na finałowym etapie zmagań wykluczyła go kontuzja.

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku specjalisty od wspinaczek w Tourze oglądać nie będziemy. Według informacji “RMC Sport”, zamiast tego skoncentruje się on na udziale w Giro d’Italia. Stanie się tak z uwagi na trasę francuskiego wyścigu, która jest “zbyt łatwa” i nie daje mu wielkich szans w walce o zwycięstwo.

Wobec takiego ruchu liderem Groupama-FDJ może być Arnaud Demare, który miałby szansę na walkę o zieloną koszulkę zwycięzcy klasyfikacji punktowej. Niewykluczone też, że formacja postawi na Davida Gaudu i bój o “generalkę”.

To Top