Świat

Remco Evenepoel celuje w Giro d’Italia

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Szymon Gruchalski

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) potwierdził oficjalnie, że jego najważniejszym celem w sezonie 2021 będzie Giro d’Italia. 20-latek w wyścigu miał zadebiutować już w ubiegłym roku.

Młody kolarz, który dochodzi aktualnie do siebie po wypadku na trasie sierpniowego Il Lombardia, próbę walki w wyścigu trzytygodniowym sygnalizował dwanaście miesięcy temu. Jego celem miało być właśnie Corsa Rosa (planował nawet rekonesans kluczowych etapów), lecz zamrożenie szosowego kalendarza oraz późniejsza kraksa przekreśliły te plany.

Wiele wskazuje jednak na to, że w edycji 2021 Remco Evenepoela już zobaczymy, w dodatku – z ambicjami walki w klasyfikacji generalnej. Zawodnik poinformował o tym podczas wirtualnej konferencji prasowej, odbywającej się w trakcie obozu przygotowawczego Deceuninck – Quick Step w Hiszpanii.

Taki scenariusz oznacza, że 20-latka z miejsca dopisać należy do grona faworytów klasyfikacji generalnej. Zagadką jest jednak, co w takim przypadku włodarze ekipy zadecydują w kwestii innego, młodego talentu – Joao Almeidy, który w ubiegłym roku zajął w Giro 4. miejsce.

Popularne

To Top