Świat

Alessandro De Marchi: “Brak miejsca na Giro d’Italia był dużym ciosem”

Alessandro De Marchi
Alessandro De Marchi / fot. CCC Team / @cauldphoto

Alessandro De Marchi po dwóch sezonach spędzonych w barwach CCC Team od stycznia reprezentuje Israel Start-Up Nation. Włoch wrócił pamięcią do czasu spędzonego w polskiej ekipie i nie ukrywa, że rozstanie z nią odbywało się w niemiłych okolicznościąch.

Jeden z najbardziej znanych specjalistów od ucieczek stracił drugą część sezonu 2019 z powodu wypadku na trasie Tour de France. Do peletonu powrócił w lutym ubiegłego roku i spisywał się nieźle. Także po odmrożeniu szosowego sezonu, kiedy to sięgnął po srebrny medal mistrzostw kraju (w jeździe indywidualnej na czas) i aktywnie jechał podczas Tour de France.

Dla Włocha zabrakło jednak miejsca w składzie CCC na Giro d’Italia, o co ten ma do dziś wielki żal. “Po Tourze miałem spory niedosyt więc uważałem, że występ w Corsa Rosa dobrze mi zrobi. To miał być dla mnie najważniejszy moment sezonu. Brak miejsca w składzie był dużym ciosem” – mówił De Marchi, cytowany przez “Tuttobici”. 34-latek podkreślił też, że brak miejsca w składzie na Giro “zaostrzył stosunki” a pożegnanie nastąpiło “ze sporą goryczą”.

To Top