Świat

Co dalej z Michałem Palutą? Były mistrz Polski wciąż bez umowy

Michał Paluta
Michał Paluta / fot. CCC Team

Michał Paluta, który w sezonie 2020 reprezentował barwy CCC Team, wciąż pozostaje bez ekipy na najbliższe dwanaście miesięcy. Były mistrz Polski nie ukrywa, że jego sytuacja jest trudna. “Nie mam zespołu i nie wiem, co dalej będzie” – mówił.

25-latek po złoty medal MP sięgnął w 2019 roku, jeszcze jako kolarz CCC Development Team. Sukces ten zaowocował przenosinami na najwyższy szczebel. W World Tourze ścigał się przez rok, lecz wobec upadku polskiej grupy zmuszony był poszukiwać nowego pracodawcy.

Mimo, iż mamy już niemal połowę stycznia, Paluta wciąż nie znalazł drużyny, z którą mógłby podpisać kontrakt. Póki co regularnie trenuje (na własny koszt udał się na Majorkę) i liczy, że karta zdąży się jeszcze odwrócić.

“Powiem szczerze – na dzień dzisiejszy nie mam ekipy i nie wiem co będzie. Przygotowuję się z nadzieją, że sytuacja się wyjaśni, rozmowy nabiorą tempa i jakaś ekipa się znajdzie” – mówił w rozmowie z Interią.

Co, jeżeli to się nie uda? Cóż, choć sam nie chce o tym zbyt wiele mówić, prawdopodobnie zdecydowałby się na zakończenie kariery, gdyż indywidualne treningi przez rok i poszukiwanie drużyny na sezon 2022 go nie interesują. “Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, bym mógł przez rok trenować, bez ścigania na najwyższym poziomie” – ucina.

Popularne

To Top