Świat

Peter Sagan celuje w Giro d’Italia, Tour de France i wiosenne klasyki

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. Bettiniphoto/BORA-hansgrohe

Peter Sagan w sezonie 2021 po raz kolejny stanie na starcie Giro d’Italia. Postara się także odzyskać zieloną koszulkę klasyfikacji punktowej Tour de France i odegrać istotną rolę w trakcie północnych klasyków. Znamy już detale jego programu.

Słowak w ubiegłym roku zaliczył swój debiut w Corsa Rosa. W sprintach zdecydowanie ustępował Arnaud Demare’owi, lecz zdołał wygrać jeden z etapów dzięki skutecznej, całodniowej ucieczce. Rozczarowaniem był dla niego występ w “Wielkiej Pętli”, gdzie przegrał walkę o zieloną koszulkę z Samem Bennettem, byłym kompanem z drużyny.

W 2021 roku trzykrotny mistrz świata ponownie pojawi się na starcie obu imprez. Detale jego programu zdradził dyrektor sportowy BORA-hansgrohe, Jan Valach. “Planujemy powtórzenie tej kombinacji. Zaczniemy sezon od wiosennych klasyków, potem przyjdzie czas na Giro, Tour, aż wreszcie – igrzyska olimpijskie” – mówił w rozmowie z “Pravdą”.

Dyrektor sportowy Bory jest przekonany, że Sagan wciąż może zwyciężać, nawet wobec fali młodych, utalentowanych kolarzy. “Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, mógłby zwyciężać nawet po czterdziestce. Jest wojownikiem” – uważa.

Dla zawodnika z Żyliny sezon 2021 to także moment decyzji dotyczącej przyszłości. Kończy się bowiem jego kontrakt z niemiecką grupą. Na temat jego przedłużenia Valach wypowiedział się mocno dyplomatycznie. “Negocjacje należą do menedżerów, Peter skupia się na treningach” – uciął. Pytany o ewentualną zmianę ekipy odpowiedział jedynie, że “nie chce o tym spekulować”.

Popularne

To Top