Świat

Jorge Mendes wchodzi do świata kolarstwa

Jorge Mendes – agent, kojarzony dotąd głównie ze światem piłki nożnej wchodzi do świata kolarstwa. Portugalczyk przejął interesy dwóch portugalskich zawodników – Joao Almeidy i Rubena Guerreiro.

Mendes znany jest ze swoich szerokich wpływów w świecie futbolu. Opiekuje się między innymi Cristiano Ronaldo, a jednym z jego projektów jest “własny” klub w Portugalii. Jego agencja, Polaris Sports, rozpoczęła na początku stycznia współpracę z Corso Sports – agencją, która w świecie kolarstwa zajmuje się między innymi wspomnianym Almeidą i Guerreiro, a także byłym mistrzem świata, Madsem Pedersenem.

Ruch ten może być dla kolarskiego świata nowym otwarciem i nieco zburzyć dotychczasowy układ sił wśród menedżerów. W bardziej konkretny sposób – może być początkiem organizacji transferu Almeidy do UAE Team-Emirates.

Młody zawodnik, rewelacja Giro d’Italia 2020 jest do końca sezonu 2021 związany z Deceuninck – Quick Step, lecz chciałby się przenieść do drużyny z Bliskiego Wschodu. Patrick Lefevere nie chce o tym słyszeć, lecz czas pokaże, czy w całej sprawie uda mu się “obronić” dla siebie młody talent.

To Top