Świat

Mathieu van der Poel: To był mój najlepszy dzień w tym sezonie

Mathieu van der Poel
fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel zdominował rywalizację podczas niedzielnego wyścigu Pucharu Świata w Hulst. Jak sam później przyznał, był tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji.

Jeśli ktoś obawiał się, że po zwycięstwach w piątek i sobotę van der Poelowi może w Hulst zbraknąć sił, to Holender szybko wyprowadził go z błędu. Wraz z Toonem Aertsem mocno zaczął wyścig i nie potrzebował wiele czasu, aby samotnie odjechać rywalom. – “Toon naciskał. Wypracowaliśmy przewagę i starałem się utrzymać tempo. W rezultacie od razu zrobiłem niezłą lukę” – skomentował po wyścigu van der Poel, cytowany za wielerflits.nl.

Gdy tym sezonie mistrz świata musiał uznać wyższość Wouta van Aerta (w Dendermonde) i Toma Pidcocka (w Gavere), wspominał, że tempo biegu rywali było dla niego za wysokie. W niedzielnym wyścigu również nie brakowało okazji do zsiadania z roweru, ale tym razem van der Poel był poza zasięgiem rywali.

– “To był mój najlepszy jak dotąd dzień w tym sezonie przełajowym. Od początku czułem się dobrze na trasie i mogę być zadowolony” – nie ukrywał radości niespełna 26-letni kolarz, dodając, że spędził w ten sposób bardzo miłe popołudnie.

Początek roku był znakomity w wykonaniu van der Poela, który 3 stycznia ma na swoim koncie już… trzy zwycięstwa. Triumfem zakończył też 2020 rok. Łącznie w tym sezonie wygrał osiem z jedenastu wyścigów, w których startował. Z powodu przełożenia mistrzostw Holandii, zawodnik Alpecin-Fenix będzie miał w najbliższych dniach wolne od startów. Planuje wybrać się na zgrupowanie, lecz – z powodu przepisów sanitarnych – nie wie jeszcze, czy będzie możliwy wyjazd do Hiszpanii, gdzie chciałby skupić się głównie na treningu wytrzymałościowym.

Holender zadeklarował już także, że sezon szosowy rozpocznie w UAE Tour, co wyklucza starty w otwierających rywalizację w wiosennych klasykach Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Później wystartuje w Paryż – Nicea lub Tirreno-Adriatico, a szczyt formy ma osiągnąć w pierwszej połowie kwietnia na Ronde van Vlaanderen i Paryż – Roubaix.

Popularne

To Top