Polska

Trwa walka o powrót do zdrowia Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy. “Lekarze są dobrej myśli”

Wciąż trwa walka o zdrowie Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy, które na początku czerwca ubiegłego roku uległy w okolicach Bielska-Białej poważnemu wypadkowi. Kontynuowana jest jednocześnie zbiórka środków na ten cel.

Konwa i Malinkiewicz w drodze na trening zostały potrącone przez samochód. Do szpitala trafiły w stanie ciężkim. Ich życie udało się uratować, lecz wciąż trwa bój o to, by przywrócić im pełną sprawność. 31 grudnia na profilu zbiórki na leczenie w serwisie Pomagam.pl pojawiły się najświeższe informacje dotyczące poszkodowanej dwójki.

“Kasia nadal ma niesprawną lewą rękę, jednak lekarze są dobrej myśli i jeśli przeszczep nerwów powiedzie się, ręka powinna wrócić do sprawności. Niestety jej ogólna rehabilitacja jest mocno ograniczona, ponieważ obecnie Kasia zmuszona jest walczyć z przeciwnościami losu w jej życiu osobistym” – czytamy.

“Rita nadal przebywa w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum i każdego dnia uczy się nowych, drobnych rzeczy związanych z poprawą sprawności” – poinformowano dodając, że Malinkiewicz święta Bożego Narodzenia mogła spędzić w domu. Niedawno także dwójka mogła połączyć się ze sobą za pomocą czatu wideo i pierwszy raz od ponad sześciu miesięcy się zobaczyć.

Jak dotąd na pomoc poszkodowanym udało się zebrać ponad 880 tysięcy złotych. Wciąż dokonywać można wpłat pod TYM LINKIEM.

Popularne

To Top