Świat

David van der Poel wygrał w Troyes. Ciekawe ściganie w Szwajcarii

Loris Rouiller
Loris Rouiller - fot. EKZ CrossTour

W sobotę w Troyes i Hittnau odbyły się wyścigi przełajowe kategorii C1. We Francji rodzina van der Poelów dopisała sobie drugie tego dnia zwycięstwo.

David van der Poel poszedł w ślady brata i także wygrał sobotni wyścig, w którym startował. Mathieu okazał się najlepszy w belgijskim Gullegem, a starszy z rodzeństwa triumfował w Troyes Cyclocross International (C1). Drugi – z osiemnastosekundową stratą – był znany również z występów na szosie Clement Venturini, a trzecie miejsce zajął 18-letni Ugo Ananie. Na siódmej lokacie uplasował się za to reprezentujący na co dzień Total Direct Energie Anthony Turgis.

W wyścigu kobiet główne role odegrały młode zawodniczki, które w najbliższych sezonach mogą dostarczyć Francuzom sporo powodów do radości. Wygrała Lauriane Duraffourg (2002), druga była Line Burquier (2003), a trzecia Amandine Fouquenet (2001). Piąta była inna nastolatka – Zoe Backtedt (2004), która w listopadzie wygrała wyścig juniorek podczas Pucharu Świata w Taborze.

W sobotę rywalizowano także w Hittnau, gdzie odbył się kolejny wyścig EKZ CrossTour. Na trasie nie brakowało śniegu i zmrożonej nawierzchni. W elicie mężczyzn wygrał lider klasyfikacji generalnej cyklu Kevin Kuhn, który stanął na podium wraz z Timonem Rueggiem i znanym również z MTB Larsem Forsterem, który przez pewien czas prowadził.

Na liście wyników można znaleźć również Andriego Frischknechta (8. miejsce), Lukasa Flueckigera (15.) czy szosowców – jeżdżącego tej zimy regularnie Heinricha Hausslera (24.) czy debiutującego w stroju Alpecin-Fenix Silvana Dilliera (25.). Wśród kobiet wygrała Christine Majerus, która o 25 sekund wyprzedziła Elisabet Brandau i o 45 – Evę Lechner.

Jutro w Hulst odbędą się zawody Pucharu Świata.

To Top