Świat

Cyclocross Gullegem: Kolejne zwycięstwa van der Poela i Vas

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel - fot. Alpecin Fenix

Mathieu van der Poel i Blanka Kata Vas wygrali w sobotnich wyścigach elity podczas zawodów przełajowych w Gullegem (C2).

Wyścig mężczyzn miał dwóch faworytów – Mathieu van der Poela i Toma Pidcocka. I rzeczywiście ta dwójka stoczyła walkę o zwycięstwo. Mocniejszy okazał się Holender, który nadawał mocne tempo i na piątym z ośmiu okrążeń zgubił w końcu młodszego rywala. Był to jego dziesiąty wyścig przełajowy w tym sezonie. Wygrał siedem z nich.

Ciekawą walkę o trzecie miejsce stoczyli Gianni Vermeersh, Jens Adams i Felipe Orts Lloret. Na ostatnich metrach byliśmy świadkami pojedynku dwóch Belgów, z którego zwycięsko wyszedł Adams. 28-latek wystartował w tym sezonie dopiero po raz czwarty. Przez ostatnie dwa miesiące pauzował z powodu zakażenia wirusem cytomegalii.


W wyścigu pań drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Blanka Kata Vas. Młoda Węgierka zwyciężyła 30 grudnia w Bredene, a dziś w Gullegem powtórzyła sukces (wczoraj w GP Sven Nys nie startowała). Druga była Inge van der Heijden, która na ostatnich metrach wyprzedziła Sanne Cant.

Jestem bardzo szczęśliwa. To był pierwszy wyścig w tym roku i bardzo chciałam dzisiaj wygrać. Byłam na zgrupowaniu w Hiszpanii po Pucharze Świata w Taborze i udało mi się zbudować dobrą formę” – skomentowała w wywiadzie Vas.

Jutro w Hulst odbędzie się wyścig Pucharu Świata.

To Top