Polska

CCC Development Team kończy działalność

CCC Development Team
CCC Development Team

Włodarze CCC Development Team poinformowali, że grupa w sezonie 2021 nie będzie funkcjonować. Od kilku miesięcy trwała walka o zebranie funduszy pozwalających podtrzymać jej byt.

Tego, że grupa będzie mieć problem by przetrwać można było się spodziewać od momentu, gdy firma CCC ogłosiła wycofanie się ze wspierania kolarstwa. Działacze robili jednak co mogli, by “spiąć” budżet, próbowali nawet zbiórki wśród kibiców. Niestety – nie udało się.

“31 grudnia 2020 roku zakończyła się umowa sponsorska z firmą CCC i decyzją zarządu firmy nie została przedłużona na kolejny sezon. W ostatnim czasie podjęliśmy wiele działań mających na celu nawiązanie współpracy z innymi sponsorami. Niestety w obecnym, wyjątkowo trudnym dla całego świata czasie nie udało nam się znaleźć podmiotów, które gwarantowałyby utrzymanie naszej drużyny na dotychczasowym poziomie” – czytamy w komunikacie.

Zespół być może powróci do grona ekip UCI w sezonie 2022. To jednak melodia przyszłości.

Wobec fiaska uratowania CCC Devo, jedynymi polskimi drużynami zawodowymi będą niemal na pewno Voster-ATS i Mazowsze Serce Polski.

To Top