Sports

GP Sven Nys: Alvarado i van der Poel najlepsi w Nowy Rok

x20 trofee
fot. materiały organizatora

Mathieu van der Poel i Ceylin del Carmen Alvarado wygrali w noworocznym GP Sven Nys w Baal. Wyścig zaliczany był do cyklu X2O Trofee.

Zmagania elity mężczyzn miały nieco inny scenariusz niż zwykle. Na początku na czele znajdowała się duża grupa z praktycznie wszystkimi faworytami, w której najaktywniejszy był Tom Pidcock. Początkowo jego starania nie przynosiły efektów, ale w końcówce drugiego okrążenia zdołał w końcu odjechać i rozerwać grupę. Gonili go, jadąc  w odstępach, Mathieu van der Poel, Eli Iserbyt i Wout van Aert.

Cała czwórka zjechała się, a następnie dołączył do niej Michael Vanthourenhout. Na kolejnych kilometrach zawodnicy dość zgodnie zmieniali się na prowadzeniu, aż na atak zdecydował się van der Poel. Holender szybko wypracował sobie przewagę. W pościg za nim ruszył Pidcock, ale po kilku minutach Brytyjczykowi przyszło zapłacić za aktywną jazdę i wyraźnie osłabł. Tempo podkręcił jadący wcześniej dość spokojnie van Aert. Szybko minął Pidcocka, ale nie miał już szans, aby dogonić van der Poela. Kolarz Alpecin Fenix unikał błędów i pilnował kilkunastosekundowej przewagi, dzięki czemu odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w Baal.

W wyścigu pań po raz kolejny najważniejsze miejsca podzieliły między siebie Ceylin del Carmen Alvarado, Lucinda Brand i Denise Betsema, które w takiej właśnie kolejności wjechały na metę. Kolejny świetny wyścig zaliczyła Fem van Empel. 18-latka uplasowała się na czwartym miejscu.

W klasyfikacjach generalnych X20 Trofee prowadzą Lucinda Brand (z minutą przewagi nad Betsemą) i Eli Iserbyt (ponad trzy minuty zapasu nad Vanthourenhoutem i Aertsem).

Jutro odbędą się trzy wyścigi – w Gullegem (C2), Troyes (C1) i Hittnau (C1). Najlepiej obsadzony będzie pierwszy z nich.

X2O Trofee Baal – GP Sven Nys (elita mężczyzn)
1. Mathieu van der Poel (Holandia, Alpecin Fenix) – 1:00:18
2. Wout van Aert (Belgia, Jumbo Visma) – +0:08
3. Tom Pidcock (Wielka Brytania, Trinity Racing) – +0:32

X2O Trofee Baal – GP Sven Nys (elita mężczyzn)
1. Ceylin del Carmen Alvarado (Holandia, Alpecin Fenix) – 39:52
2. Lucinda Brand (Holandia, Baloise Trek Lions) – +0:04
3. Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) – +0:19

Popularne

To Top