Świat

Oficjalnie: Jordan Sarrou w Specialized Racing

Jordan Sarrou
Jordan Sarrou - fot. Specialized Racing

W Nowy Rok oficjalnie potwierdzono jeden z najważniejszych transferów tej zimy w kolarstwie górskim. Jordan Sarrou podpisał umowę ze Specialized Racing.

O dołączeniu mistrza świata do kalifornijskiego potentata mówiło się już od kilku tygodni, a 1 stycznia Specialized oficjalnie potwierdził transfer. Przy okazji Amerykanie opublikowali zdjęcie z dzieciństwa francuskiego kolarza, gdy ten jechał właśnie na rowerze ich marki.

Kilka dni temu Sarrou zakomunikował odejście z Absolute Absalon. Miniony rok był dla niego wyjątkowy. W październiku w austriackim Leogang 28-latek odniósł swój największy sukces w karierze, zdobywając tytuł mistrza świata XCO. Wcześniej złoty krążek światowego czempionatu zdobywał w sztafecie.

W Absolute-Absalon Sarrou jeździł przez dwa sezony. Wcześniej przez kilka lat związany był z Team KMC Ekoi SR Suntour. Specialized Racing, do którego dołącza teraz, jest w trakcie dużej przebudowy. W przyszłym sezonie w nowych zespołach będą jeździć Alan Hatherly, Simon Andreassen, Christopher Blevins i Haley Batten, a Annika Langvad zakończyła karierę.

Co ciekawe, tej zimy zespoły zmienią zarówno mistrz świata elity mężczyzn, jak i mistrzyni wśród kobiet. Odejście z Canyon-SRAM Racing potwierdziła bowiem Pauline Ferrand-Prevot, która teraz jest łączona z byłym zespołem Sarrou, czyli Absolute-Absalon.

To Top