Świat

Noworoczne prezentacje. Kolarze pokazali się w nowych zespołach

Szymon Sajnok
fot. profil Szymona Sajnoka na Facebooku

1 stycznia zawodnicy oficjalnie zmieniają pracodawców i dołączają do zespołów na kolejny sezon. Coroczną tradycją stało się więc publikowanie zdjęć w nowych barwach.

Greg van Avermaet – AG2R Citroen Team

Kolarze francuskiej ekipy już jakiś czas temu prezentowali nowe koszulki, ale trudno byłoby pominąć ich w tym zestawieniu. AG2R był jednym z najaktywniejszych zespołów na rynku transferowym i oprócz mistrza olimpijskiego z Rio do zespołu dołączyli też m.in. Bob Jungels, Michael Schaer, Lilian Calmejane i Marc Sarreau.

Greg van Avermaet
fot. strona Grega van Avermaeta na Facebooku

Wilco Kelderman – Bora-hansgrohe

Jeden z bohaterów ubiegłorocznego Giro d’Italia o kolejne sukcesy będzie walczył już w barwach niemieckiej grupy. Oprócz niego do grona teamowych kolegów Petera Sagana dołączył też m.in. Nils Pollit, który również pochwalił się dziś zdjęciem w nowej koszulce.

fot. strona Wilco Keldermana na Instagramie

Szymon Sajnok – Cofidis

Jedyny z naszych zawodników w World Tourze, który pochwalił się dzisiaj nową koszulką. Sajnok z nowym pracodawcą podpisał dwuletni kontrakt. Oprócz niego drogę z CCC Team do francuskiego teamu pokonał też Simon Geschke.

fot. Profil Szymona Sajnoka na Instagramie

Mark Cavendish – Deceuninck Quick-Step

Jeden z najwybitniejszych sprinterów w historii kolarstwa wraca do zespołu Patricka Lefevere’a, w którym jeździł już w latach 2013-2015. W ostatnich sezonach “Manxman” był cieniem samego siebie, ale jeśli gdzieś ma wrócić do wygrywania, to może właśnie w belgijskiej grupie, która od lat wygrywa najczęściej.

fot. Deceunick Quick-Step Cycling Team

Attila Valter – Groupama FDJ

Utalentowany Węgier pierwsze worldtourowe kroki stawiał w CCC, a dalszy rozwój ma mu umożliwić Groupama FDJ. 22-latek związał się z francuską grupą kontraktem na dwa sezony.

Attila Valter
fot. Groupama-FDJ

Richie Porte, Laurens de Plus, Adam Yates, Dani Martinez, Tom Pidcock – Ineos Grenadiers

Brytyjczycy przez lata rządzili w peletonie, a teraz zdominowali też okres transferowy. W sezonie 2020 nie wszystko w Ineosie funkcjonowało jak należy, więc zespół został bardzo wzmocniony. Pierwszy dzień w nowej grupie Porte, de Plus i Yates uczcili przygotowanym z tej okazji wideo. Na facebookowej stronie brytyjskiej grupy można znaleźć też nagranie z powitaniem Martineza. A Tom Pidcock? On 1 stycznia uczcił aktywną jazdą w GP Sven Nys, w którym wystartował jeszcze jako zawodnik Trinity Racing.

Chris Froome – Israel Start-Up Nation

Myślisz Chris Froome, widzisz Brytyjczyka w barwach Team Sky/Ineos. Od kilku miesięcy wiemy już jednak, że czterokrotny zwycięzca Tour de France będzie kontynuował swoją karierę w Israel Start-Up Nation. Dziś zobaczyliśmy jego pierwsze zdjęcie w nowej koszulce.

fot. strona Chrisa Froome’a na Instagramie

Romain Bardet – Team DSM

Nowa nazwa, nowy rower, a więc i nowa gwiazda. Romain Bardet będzie kontynuował swoją karierę w dawnym Team Sunweb. Ostatnie dwa lata były gorsze w wykonaniu Francuza, więc może zmiana otoczenia pomoże wrócić do walki o najwyższe cele.

fot. Instagram Romaina Bardet

Matteo Trentin – UAE Team Emirates

Tak, tak, co nas obchodzi zdjęcie Trentina, skoro do UAE Team Emirates dołączył też Rafał Majka. Na razie jednak Polak nie pokazał się w nowej koszulce, choć zaktualizował profil o barwy UAE. Trentin został za to wybrany do prezentacji nowych strojów, a więc na razie to on może się pochwalić zdjęciem.

fot. UAE Team Emirates
To Top