Świat

Mathieu van der Poel: “Gdybym miał wybierać – postawię na igrzyska”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) zadeklarował, że gdyby decyzja MKOl o obowiązkowe kwarantannie dla uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio weszła w życie, wolałby się on skupić na występie w Japonii, niż jechać na Tour de France. Wcześniej Holender mówił, że wystartuje w „Wielkiej Pętli”, lecz wyłącznie z uwagi na interes sponsorów.

Informacja o planowanym wprowadzeniu kwarantanny pojawiła się w środę i błyskawicznie zrodziła mnóstwo pytań, dotyczących przede wszystkim położenia kolarzy. Z uwagi na fakt, że miałaby trwać 14 dni, a Tour de France kończy się zaledwie 6 dni przed wyścigiem ze startu wspólnego podczas IO oznaczałoby to, że żaden z kolarzy, którzy staną do rywalizacji we Francji nie będzie mógł się pojawić na igrzyskach.

Ta decyzja bardzo mocno uderzyłaby w Van Der Poela, który w Tokio chce walczyć o złoty medal w wyścigu XCO. Już wcześniej sygnalizował on, że udział w Tourze będzie dla niego raczej koniecznością, podyktowaną interesem sponsorów grupy. Po środowych, wygranych przez siebie zawodach przełajowych Ethias Cross stwierdził on, że gdyby mógł wybrać, postawiłby na udział w IO. „Tak zrobiłbym, gdybym miał iść za głosem serca. Nie rozmawiałem jednak z włodarzami ekipy” – podkreślił.

Popularne

To Top