Polska

Ambitne plany KS Luboń Skomielna Biała. Dołączył Stanisław Nowak

Stanisław Nowak
Stanisław Nowak - strona zawodnika na Facebooku

Stanisław Nowak będzie w nowym sezonie reprezentował barwy KS Luboń Skomielna Biała. Jego nowy klub poinformował także o innych wzmocnieniach.

Spośród zawodników reprezentujących barwy zespołu w ubiegłym roku, nikt nie opuścił drużyny. Oprócz Nowaka dołączyli także Sara Bodkowska, Jakub Półchłopek, Inez Durlak i Bartosz Zontek. Łącznie kadra liczy 29 licencjonowanych zawodników i zawodniczek. Podstawową trenerką pozostaje Aleksandra Dawidowicz.

Klub poinformował też, że prowadzi rozmowy z firmą Polsport, która jest dystrybutorem Orbei. Dzięki temu sześć rowerów hiszpańskiej marki ma wkrótce trafić do klubu.

– “Liczę ze wraz z młodą i ambitną drużyną sięgniemy po najwyższe lokaty na krajowym podwórku i pokażemy pazur za granicą” – skomentował Nowak, który przez ostatnie dwa sezony jeździł w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Wcześniej reprezentował barwy Superior Zator.

Z minionego sezonu Nowak najlepiej będzie wspominał start w mistrzostwach świata U23 w Leogang, gdzie zajął 26. miejsce, a w ostatnim starcie w barwach Volkswagena zajął czwarte miejsce w zawodach przełajowych w Gościęcinie. W styczniu będzie bronił tytułu mistrza kraju do lat 23.

Nowak to trzeci zawodnik Volkswagena, który znalazł nowy zespół. Wcześniej Filip Helta związał się z SGR Specialized, a Piotr Kryński z Warszawskim Klubem Kolarskim.

To Top